Pierwsze spotkanie Grupy Zadaniowej Osłony

Dodano: środa, 02 grudnia 2015 05:10

19 listopada 2015 r. w siedzibie Związku Polskie Okna i Drzwi odbyło się pierwsze spotkanie, działającej w ramach Związku Polskie Okna i Drzwi, Grupy Zadaniowej Osłony.

Otwarcia spotkania dokonał dyrektor Związku Paweł Wróblewski, który na bazie Regulaminu Działalności Grup Zadaniowych przedstawił możliwości organizacyjne funkcjonowania grupy osłon w strukturach POiD.

W wyniku dyskusji na temat branży osłon, jej potrzeb i doświadczeń Polskiego Związku Pracodawców - Producentów Osłon Przeciwsłonecznych i Bram ustalono między innymi, że w pierwszej kolejności Związek POiD zaproponuje branży osłonowej współtworzenie podręcznika dla kursu zaawansowanego "Monter Stolarki Budowlanej - Osłony", dedykowanego szkołom zawodowym oraz Urzędom Pracy. Ponadto na bazie istniejącego Vademecum opracowanego przez PZPPOPB przygotowany zostanie projekt stworzenia opracowania katalogu korzyści stosowania osłon dedykowanego inwestorom.

Zgromadzeni jednogłośnie wybrali na przewodniczącego Grupy Zadaniowej pana Grzegorza Majaka z Wydawnictwa EWIT. Tym samym w strukturach POiD oficjalnie zawiązana została Grupa Zadaniowa OSŁONY.

Podsumowania spotkania dokonał dyrektor POiD, który zwrócił szczególną uwagę na to, że wszelkie działania prowadzone w ramach grupy muszą być samofinansujące się. Wyraził również przekonanie, że działalność grupy powinna rozpocząć się od podstaw i obejmować przygotowywanie coraz bardziej zaawansowanych projektów, co spowoduje większe zaangażowanie branży osłon w funkcjonowanie Grupy Zadaniowej OSŁONY, z czym zgodzili się obecni na spotkaniu przedstawiciele firm.

Ustalono, że kolejne spotkanie odbędzie się na przełomie stycznia i lutego 2016, po przygotowaniu projektu kursu dla monterów stolarki budowlanej oraz podręcznika korzyści dla inwestorów.

W posiedzeniu uczestniczyli:
Jacek Gromniak - Anwis
Katarzyna Kozłowska - Krispol
Janusz Gibas - Vertex
Łukasz Tatar - Ewit
Łukasz Pastuszka - Hosten
Tomasz Gelio - Guardian
Grzegorz Majak - Ewit
Janusz Gluza - Renson
Michalina Zeller - Metal Union
Paweł Wróblewski - POiD

źródło i zdjęcie: http://poid.eu