Znamy Mistrzów Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki!

Dodano: piątek, 20 marca 2015 07:37

Podczas tegorocznych poznańskich targów BUDMA, w dniach 10-12 marca, mogliśmy podziwiać zaciętą rywalizację uczestników I Mistrzostw Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki. Zmagania pozwoliły wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach - handlu i montażu.

Uczestników Mistrzostw Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki wybierano w trakcie organizowanych co miesiąc wewnętrznych konkursów, a do finału ostatecznie przeszło siedmiu doradców technicznych i ośmiu montażystów z całej Polski. Szczęśliwcy zakwalifikowani do końcowej rozgrywki to przedstawiciele firm: Art-Okna z Bielska Białej, Ekskluzywne Okna i Drzwi z Zawiercia, Fix z Wrocławia, Klucz-Serwis z Grójca, Mariot z Rzeszowa, Mróz z Łodzi, Nowal z Warszawy i Salva z Zielonej Góry.

Jako pierwsi w szranki stanęli doradcy techniczni - dla nich rywalizacja rozpoczęła się już pierwszego dnia targów Budma. Kluczowym zadaniem każdego zawodnika było odegranie scenki z klientami, w postać których wcielili się znani aktorzy - Monika Jarosińska i Bogusław Kaczmarczyk. Następnie kandydaci odpowiadali na pytania komisji konkursowej, w której zasiedli: Katarzyna Wangin z czasopisma Ładny Dom, Robert Klos ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki, Rafał Woronowicz z firmy G-U Polska i Konrad Klimek, przedstawiciel firmy Kancelaria Synergia. W kategorii doradców technicznych najlepszy okazał się pan Paweł Osiejewski, doradca handlowy z firmy Klucz-Serwis.

Dwa kolejne dni poświęcone zostały na wyłonienie Mistrza Polski wśród montażystów. Zawody składały się z trzech części: testu pisemnego, egzaminu ustnego oraz montażu okna. Ostatnia część konkursu wzbudziła wśród zebranych najwięcej emocji, gdyż podstawowym i najtrudniejszym zadaniem, było szczelne zamontowanie okna przy użyciu wyłącznie folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych.

Poprawność montażu weryfikowano specjalnym testem szczelności. Tym razem uczestników oceniało jury w składzie: Andrzej Kowalski i Krzysztof Mateja ze Zrzeszenia Montażystów Stolarki, Rafał Olejarz przedstawiciel firmy Selt oraz Marek Ognik z firmy aluplast. Niezwyciężony okazał się pan Mateusz Ośmiałowski z firmy Fix. Warto tutaj wspomnieć, że wrocławskie przedsiębiorstwo Fix okazało się również najlepszą firmą handlowo-usługową 2015 roku.

W procesie zakupu okien, drzwi czy rolet najważniejsze jest uzyskanie praktycznej porady, co umożliwi dobranie wyrobów posiadających funkcje, które będą przydatne w konkretnym zastosowaniu. To dlatego rola doradcy technicznego w salonie sprzedażowym jest tak ważna. Nie mniej istotne jest również poprawne zamontowanie okien czy drzwi, tak aby nie straciły one wybranych przez nas właściwości. W Polsce działa kilkanaście tysięcy punktów sprzedaży okien i drzwi, a w nich pracują dziesiątki tysięcy sprzedawców i montażystów stolarki. Jednak nie każdy z nich może poszczycić się wysokimi kwalifikacjami, dlatego zawsze warto wyróżniać tych najlepszych, którzy mogą być wzorem dla innych. Serdecznie gratuluję Finalistom Mistrzostw Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki - jestem pod wrażeniem ich umiejętności i kompetencji. Dla mnie każdy z Finalistów jest Mistrzem, choć rozumiem, że Komisja mogła wskazać tylko najlepszego z najlepszych. Z całą pewnością inwestorom można polecić każdy z salonów, którego reprezentanci brali udział w Finale Mistrzostw Polski ZMS. Bez żadnych wątpliwości powiem, że są to salony mistrzowskie, mówi Robert Klos, reprezentant Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

Mistrzostwa zakończyły się 12 marca oficjalną uroczystością ogłoszenia wyników, a następnie częścią mniej oficjalną: bankietem dla wszystkich gości Zrzeszenia Montażystów Stolarki i koncertem rockowego zespołu JemDżem.

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia Montażystów Stolarki nie mogłyby się odbyć bez wsparcia Sponsorów: firm G-U, Selt i ISO-Chemie oraz Promotorów: firm Geze, Pol-Skone, Ventec, Grupa Topex, Selena, Drutex, aluplast, Bricoman i Somfy.

źródło i zdjęcie: Zrzeszenie Montażystów Stolarki

Firma Boryszew Erg