Program Mistrzowie Montażu stolarki okiennej

Dodano: środa, 29 czerwca 2011 12:24

Centrum Analiz Branżowych we współpracy z największymi polskimi przedsiębiorcami branży okienno-drzwiowej pod Patronatem Związku Polskiego Okna i Drzwi planuje organizację systemu szkoleń i weryfikacji umiejętności zawodowych montażystów stolarki okiennej.

Przez 20 lat dynamicznego rozwoju sektora stolarki w Polsce nie udało się stworzyć jednolitego systemu kształcenia kadr w zakresie montażu okien. Nie udało się również uzgodnić jednolitego dla wszystkich producentów i systemodawców standardy poprawnego montażu stolarki. Okazjonalne szkolenia oraz ogólnikowe instrukcje nie były dotąd w stanie zapełnić autentycznych luk w fachowej wiedzy. Stąd efekty prac montażowych nie są zadowalające, a jak pokazują statystyki producentów, ponad 60% zgłoszeń reklamacyjnych ma swoje źródło właśnie w błędach lub zaniechaniach montażowych.

Centrum Analiz Branżowych wraz z producentami stolarki okiennej planuje wydanie serii profesjonalnych  Podręczników Montażysty Stolarki (okna, drzwi, bramy, rolety, fasady). Zorganizowane zostanie także cykl szkoleń dla montażystów, który zakończony będzie egzaminem praktycznym zdanym przed Komisją złożoną z autorytetów w tej dziedzinie. Zweryfikowani w ten sposób montażyści otrzymają tytuł Mistrza Montażu (III stopnie mistrzowskie), a ich fachowe ekipy będą promowane i polecane na specjalnie utworzonej do tego celu stronie internetowej, czasopismach oraz wybranych portalach branżowych.

We wrześniu, w trakcie Weekendu z oknami, planowane jest zorganizowanie Ogólnopolskiego Turnieju Montażowego. Kolejnym krokiem będą eliminacje do Mistrzostw Polski Montażystów Stolarki, zorganizowanych podczas targów Budma.

źródło i zdjęcie: Centrum Analiz Branżowych