Wyniki Programu VIP - Najlepsze Okna, Drzwi i Bramy Garażowe 2011

Dodano: wtorek, 21 czerwca 2011 11:49

Zakończyła się IV edycja Programu "VIP - Najlepsze Okna, Drzwi i Bramy Garażowe" oraz II edycja programu "VIP - Najlepsze Salony Stolarki". 15 czerwca br. w Warszawie odbyła się uroczysta gala z wręczeniem nagród dla najlepszych produktów branży stolarki budowlanej.

Program "VIP - Najlepsze Okna, Drzwi i Bramy Garażowe" jest inicjatywą portalu Infookno.pl i powstał z myślą o wymagających Klientach, którzy poszukują dobrych produktów. Produkty zgłoszone do Programu muszą posiadać stosowne certyfikaty i wyniki badań w laboratoriach, potwierdzające ich najwyższą jakość. Mają spełniać nie tylko wymogi specjalnie powołanej niezależnej kapituły Programu VIP, ale przede wszystkim Klientów, którzy przy wyborze stawiają na energooszczędność, trwałość i funkcjonalność.

"Program VIP - Najlepsze Okna i Drzwi, jak i program VIP - Najlepsze Salony Stolarki, wpisuje się doskonale w misję Infookno. Dla naszego portalu priorytetem jest informowanie klientów indywidualnych o tym, co interesującego pojawia się na rynku stolarki budowlanej i wyjaśnianie w jaki sposób najlepiej dokonać wyborów zarówno producentów, jak i ich produktów" - mówi Sylweriusz Dmochowski, prezes Infookno.pl, organizator Programu VIP.

Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 100 producentów branży stolarki budowlanej, którzy ubiegali się o tytuł Laureata VIP w 28 kategoriach. Po przedstawieniu odpowiednich dokumentów, potwierdzających wysoką jakość prezentowanych produktów, kapituła niezależnych ekspertów wyłoniła 16 laureatów w 20 kategoriach.

"Główną kategorią programu, w której wyłoniliśmy laureatów była energooszczędność (Klasa Premium i Klasa Plus), nowe kategorie to drzwi przeciwpożarowe, drzwi dźwiękochronne i kategoria, w której zwracaliśmy uwagę na innowacyjne rozwiązania w oknach dachowych. Wśród laureatów postanowiliśmy wybrać i nagrodzić producentów tzw. okien optymalnych, czyli takich, które posiadają najlepsze parametry techniczne za najlepszą cenę." - mówi Grzegorz Cendrowski, Dyrektor Generalny Infookno.pl Sp. z o.o.

Uczestnicy programu podczas gali powtarzali, że ich udział powodowany był chęcią wykazania klientom wysokiej jakości oferowanych produktów, potwierdzonych odpowiednimi certyfikatami. Jak wynika z obserwacji rynku konsumenckiego branży stolarki budowlanej, klienci są coraz bardziej świadomi potrzeby wyboru produktów o odpowiednich parametrach, jednakże niewielka ilość czasu nie pozwala im dokładnie zweryfikować wszystkich danych. Producenci chcąc ułatwić konsumentom ten wybór decydują się na start w programie.

W ramach uroczystej gali odbyło się również wręczenie statuetek 8 salonom, nagrodzonym w ramach programu "VIP - Najlepsze Salony Stolarki", który organizowany jest już po raz drugi.

"Profesjonalizacja branży stolarki budowlanej zaczyna się właśnie od salonu. Salony stolarki to przecież najlepsza wizytówka producentów, to w tym miejscu odbywa się zakup stolarki, czyli właściwa obsługa klienta" - tłumaczy Grzegorz Cendrowski.

Patronami tegorocznej, IV edycji Programu "VIP - najlepsze Okna, Drzwi i Bramy Garażowe" byli m.in.: Murator, Polskie Okna i Drzwi, Aluplast, JAF Polska, Pilkington, Ventair, VBH, Times Square Public Relations oraz CBC Film Productions.

Organizatorzy programu mają nadzieję, że kolejne edycje przyciągną nowych producentów, którzy będą chcieli udowodnić konkurencji i klientom wysoką jakość swoich produktów.

"Poza kontynuacją dwóch programów, chcielibyśmy rozpocząć certyfikowanie montażu produktów stolarki budowlanej. Wiemy, że z punktu widzenia klienta indywidualnego, montaż również jest bardzo ważnym elementem, stanowi on nawet 50% sukcesu. Program miałby na celu wyeliminowanie złych ekip montażowych z rynku, i promowanie tych, które są najlepsze. Warto zwracać uwagę klientom na ten istotny element. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet jeśli przyłożą dużą wagę do wyboru okna czy drzwi o odpowiednich parametrach, a zostaną one źle zamontowane, to po prostu cały włożony w ten wybór wysiłek, idzie na marne" - wyjawia Sylweriusz Dmochowski.

źródło i zdjęcia: Infookno.pl