Pasywne okna i drzwi Internorm na Budmie 2011

Dodano: poniedziałek, 24 stycznia 2011 00:00

Targi Budma w tym roku odbyły się już po raz dwudziesty. Jubileuszowej edycji przyświecało hasło "Zrównoważone budownictwo - energooszczędność, innowacyjność, bezpieczeństwo". Firmą, której produkty posiadają każdy z tych przymiotów, jest największy europejski producent okien - Internorm, który w targach uczestniczył po raz drugi.

Budownictwo energooszczędne

"W Europie Zachodniej pasywne budownictwo, jest znacznie popularniejsze niż w naszym kraju, ale także i u nas, co dowodzi tegoroczna Budma, zauważono potrzebę oszczędności energii i doceniono koncepcję domu pasywnego. Internorm produkuje okna na potrzeby budownictwa pasywnego od wielu lat i cieszy nas, że także w Polsce taki rynek się kształtuje" - mówi Marcin Ksokowski, Członek Zarządu, IFTM Internorm, jedynego przedstawiciela Internorm w Polsce.

Otwierający imprezę prezes poznańskich targów Andrzej Byrt, podkreślał, że tematyka tegorocznej imprezy odnosi się do zrównoważonego budownictwa. Energooszczędne technologie budowlane były ważnym punktem tegorocznej Budmy. Podkreślano nie tylko zaawansowanie technologiczne pasywnych produktów, ale także wynikającą z ich stosowania wymierną ekonomiczną korzyść, oraz mniejszą szkodliwość dla środowiska. Pasywne produkty Internorm wpisywały się w ten trend, zanim pasywne budownictwo pojawiło się w Polsce.

"Większość produkowanych przez nas elementów okiennych jest wykonana w technologii umożliwiającej ich wykorzystanie w budownictwie pasywnym. Dysponujemy sześcioma wydanymi w Darmstadt certyfikatami dla okien i dwoma dla drzwi. To niepowtarzalny w skali europejskiej wynik. Internom jest największym europejskim producentem stolarki okiennej i drzwiowej i liderem w zakresie innowacji. Wyspecjalizowaliśmy się w produkcji klasy premium w zakresie wyrobów z PVC oraz okien drewniano-aluminiowych" - mówi Günter Fritz, prokurent w Internorm GmBH.

Optymistyczne perspektywy polskiego rynku

Prognozy pokazują, że rok 2011 ma być czasem wzrostów dla branży budowlanej. Potencjał polskiego rynku docenia także europejski lider produkcji okien, który dostrzega rosnącą świadomość konsumentów i powolną, ale dostrzegalną, transformacje rynku z nastawionego na cenę w nastawiony na jakość.

"W Polsce jesteśmy na etapie rozrostu struktur handlowych. Wraz z naszym partnerem, firmą IFTM Internorm z Warszawy, osiągamy w Polsce roczny wzrost obrotów liczony w dwucyfrowych wartościach. Co ciekawe na terenie Polski sprzedajemy 70% produktów drewniano-aluminiowych, czyli najbardziej ekskluzywną część naszej oferty produktowej" - dodaje Günter Fritz.

Dobre perspektywy rozwoju potwierdza przyjęcie z jakim spotkał się Internorm na poznańskich targach.

"Bardzo pozytywnie oceniamy targi, zauważamy, że przekładają się na nasz sukces. Okna tradycyjnie bardzo się podobają odwiedzającym i wzbudzają zainteresowanie potencjalnych partnerów i architektów. Co prawda w tym roku nie zaprezentowaliśmy nowości, to wkrótce w związku z osiemdziesięcileciem istnienia firmy, do sprzedaży trafią rewolucyjnie technologicznie okna. Cieszy nas także, że nie brakuje  zainteresowania ze strony indywidualnych odbiorców" - tłumaczy Marcin Ksokowski z IFTM Internorm

Najwyższej jakości okna i drzwi

Siłą Internormu są najwyższe w branży standardy jakościowe. Firma posiada największą i najnowocześniejszą fabrykę stolarki okiennej w Europie. Wykorzystywane w produkcji materiały pochodzą jedynie od markowych producentów. Okucia dostarcza Winkhaus, zaś surowiec do samodzielnej produkcji szyb okiennych firma Saint Gobain. Produkcja jest zorganizowana w taki sposób, że standardy jakościowe ustalane przez Internorm, są o 30-40% wyższe niż u konkurencyjnych producentów segmentu premium. Jakość tych okien i rosnące zainteresowanie pasywnym budownictwem przyciągała wielu zainteresowanych na stoisko Internorm.

"Warto zauważyć, że klienci w Polsce są coraz bardziej świadomi i poszukują rozwiązań pasywnych. Ogromne wrażenie robi na nich sama struktura okien Internorm, połączenie tych trzech materiałów, które mają ogromne znacznie dla termoizolacji - drewna, wysokiej jakości twardej pianki i aluminium. Dodając do tego techniczne i konstrukcyjne możliwości naszych okien i całą paletę możliwości systemowych, począwszy od okien z tworzywa a skończywszy na projektach z najwyższej półki okien drewniano-aluminiowych z dodatkową żaluzją zewnętrzną, zyskujemy bardzo bogatą ofertę, w której można wybierać" - mówi Dariusz Olszewski, specjalista ds. sprzedaży w IFTM Internorm

"Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Targi były dla nas okazją do prezentacji naszych produktów, co jest dla nas niezwykle ważne. Czym innym jest bowiem zobaczyć coś w czasopiśmie czy Internecie, a czym innym dotknąć i zobaczyć na własne oczy, jak jest to perfekcyjnie wykonane. A nasza firma ma się czym pochwalić" - podsumowuje Marcin Ksokowski

Targi Budma to największe miejsce spotkań branżowych w tej części Europy. Tegoroczna edycja pokazała, że budownictwo w Polsce ma się coraz lepiej i stawia także na nowoczesne i energooszczędne technologie.

źródło i zdjęcia: www.internorm.pl, www.okna-pasywne.pl