Fakro na targach branży cyfrowej

Dodano: poniedziałek, 14 marca 2011 00:00

Okno obrotowe FTP-V Electro, roleta ARF oraz roleta zewnętrzna ARZ to produkty, jakie FAKRO zaprezentowało podczas największych w branży cyfrowej targów CeBIT, organizowanych rokrocznie w Niemczech, w Hannoverze. Swoją ofertę handlową FAKRO przedstawiało wspólnie z kilkoma firmami zrzeszonymi w Z-Wave Alliance, branżowej organizacji skupiającej ponad dwustu producentów urządzeń elektrycznych domowego użytku.

W ciągu pięciu targowych dni (1-5 marca) ekspozycję produktów zawierających własny moduł elektroniczny, z zastosowaniem chipa Z-Wave, obejrzało blisko tysiąc osób. Największym zainteresowanie cieszyło się okno Electro, w połączeniu z termostatem firmy Danfoss.

"Powszechną ciekawość budził mechanizm komunikacji okna dachowego i termostatu, który sprawia, że otwarcie okna automatycznie blokuje kaloryfer. W ten sposób oszczędzamy na ogrzewaniu" - mówi Michał Hajduga z Działu Zarządzania Produktami. "Z-Wave jest znany na całym świecie. Ten bezprzewodowy system stosowany do komunikacji domowych urządzeń elektrycznych, służy do połączenia w jedną sieć sprzętu elektrycznego, takiego jak oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, telefony, klimatyzacja oraz sterowanie elektrycznymi oknami i roletami. Do sieci mogą być podłączone wszystkie urządzenia elektryczne, które posiadają moduł systemu Z-Wave."

W tegorocznych targach CeBIT swoje produkty zaprezentowało ponad 4 tys. firm z siedemdziesięciu krajów świata. Dla FAKRO była to okazja do nawiązania nowych kontaktów handlowych z firmami z branży budowlanej, a także telekomunikacyjnej i informatycznej.

źródło: www.fakro.pl
zdjęcie: www.theconstructioncentre.co.uk

Firma Fakro