BudShow na targach BUDMA 2011

Dodano: piątek, 11 lutego 2011 14:49

Stałym punktem programu targów Budma od kilku lat jest realizowany cyklicznie projekt BudShow, czyli budowa domu modelowego prezentującego najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

W tym roku, w ramach projektu BudShow, wybudowany został dom inteligentny KNX, zaprojektowany przez Biuro Projektowe MTM STYL. Atrakcyjna formuła BudShow umożliwia wystawcom innowacyjną, dynamiczną formę przedstawienia produktów, a zwiedzającym aktywny udział w projekcie. Prezentacja domu inteligentnego odbywała się w trzech różnych obszarach.

Pierwszym była ekspozycja "Dom w budowie" - specjalnie przygotowane przekroje konstrukcji i poszczególnych elementów pozwalające uczestnikom zapoznać się z zastosowanymi produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją. Towarzyszyły temu pokazy montażu elementów dostarczonych przez partnerów projektu komentowane na bieżąco przez moderatora. Ostatnim elementem tej przestrzeni specjalnej była ekspozycja gotowej do zamieszkania części domu.

Jednym z niezwykle atrakcyjnych elementów prezentacji, wzbudzającym spore zainteresowanie zwiedzających, była ekspozycja firmy Elwiz S.A. autoryzowanego producenta okien w Systemach Aluplast, który wyposażył dom modelowy w okna wykonane w oparciu o najnowsze systemy energeto®. Była to pierwsza w Polsce i najbardziej kompleksowa prezentacja całej gamy okien w systemach energeto® . Efektownie zaprojektowana stolarka w domu modelowym, pozwoliła na wyeksponowanie zalet nowych rozwiązań, dedykowanych do domów energooszczędnych i tzw. pasywnych.

Podkreślając swoje kompetencje i kompleksowość rozwiązań w zakresie budownictwa energooszczędnego i pasywnego, firma Elwiz w ramach ekspozycji zaprezentowała dodatkowo szereg rozwiązań warstwowego montażu okien w ścianach o różnej konstrukcji, jak również montażu okien w warstwie docieplenia. Miało to uświadomić potencjalnym inwestorom, że o ostatecznych właściwościach okien w dużej mierze decyduje ich właściwy montaż, a w przypadku wysokiej jakości okien energooszczędnych może mieć to kluczowe znaczenie dla parametrów całej przegrody.

Niezwykle ciekawym elementem ekspozycji firmy Elwiz była również prezentacja wyjątkowego projektu deweloperskiego "Osiedle energooszczędne", realizowanego przez firmę Towarzystwo Ziemskie, do którego okna w systemie energeto 4000® dostarcza właśnie firma Elwiz S.A. Przedstawiciele Towarzystwa dokonali prezentacji założeń i technologii, wykorzystanych w pierwszym osiedlu energooszczędnym w Polsce. Przy stoisku na przygotowanej ścianie przez firmę VELOX, zaprezentowany został natomiast specjalny, innowacyjny system montażu okien, opracowany z inżynierami z Towarzystwa Ziemskiego dla tej technologii.

źródło i zdjęcie: aluplast.com.pl