NSG Group na targach glasstec

Dodano: czwartek, 14 lipca 2016 07:37

NSG Group, producent szkła marki Pilkington, zaprezentuje swoje najnowsze produkty na Międzynarodowych Targach Produkcji i Przetwórstwa Szkła oraz Wyrobów Gotowych glasstec 2016 w Düsseldorfie, które odbędą się w dniach od 20 do 23 września.

Odwiedzający stoisko NSG Group (hala nr 10, D34) będą mieli szansę zobaczyć innowacyjne produkty o wartości dodanej oraz najnowsze rozwiązania szklane, zapewniające realizacjom architektonicznym spełnienie założeń projektowych, jak i budżetowych.

Jednym z elementów stoiska NSG Group będzie okno wyposażone w zintegrowany system fotowoltaicznych ogniw tzw. BIPV (ang. Building Integrated Photovoltaics), które pozwalają budynkom produkować energię elektryczną. Jest to przyjazna dla środowiska naturalnego alternatywa w stosunku do tradycyjnych metod pozyskiwania energii, mówi Jolanta Lessig, Kierownik Komunikacji Marketingowej na Europę w NSG Group. Na stoisku będzie można również zobaczyć nowe szkło, które spełnia wymagania dotyczące prywatności i w jednej chwili można je zmienić z przezroczystego w półprzejrzyste, dodaje.

NSG Group przedstawi nowe lustrzane produkty do zastosowań cyfrowych oraz odporne na wilgoć i korozję szkło powlekane warstwą chromu. Pokryte wysokorefleksyjną lustrzaną powłoką szkła Pilkington MirroView™ i Pilkington MirroView™ 50/50 ukrywają cyfrowe wyświetlacze i ekrany telewizorów, kiedy są wyłączone. Ich obraz staje się widoczny dopiero po włączeniu. Z kolei szkło Pilkington Mirropane™ Chrome pokryte jest warstwą chromu, która ogranicza ryzyko wystąpienia plam i przebarwień wywołanych działaniem wilgoci. Odporność na korozję pozwala na zastosowanie bez obaw w kabinach prysznicowych, centrach odnowy biologicznej czy pływalniach. Pilkington Mirropane™ Chrome jest produktem bardzo uniwersalnym, który może być używany również w zastosowaniach zewnętrznych (na elewacjach) oraz technicznych (chłodziarki sklepowe i systemy oświetleniowe).

Na targach zaprezentowane zostanie również antyrefleksyjne szkło Pilkington OptiView™. Nowy produkt redukuje odblaski pojawiające się na ekranach telewizorów, monitorach komputerów, płaskich tablicach, przezroczystych elementach samolotów, a także na elektronicznych wyświetlaczach. Wysokoefektywna powłoka redukuje odbicia od zewnętrznej powierzchni do <1%, zapewniając jednocześnie wysoką przepuszczalność światła i ochronę przed promieniowaniem UV.

Zespół NSG Group na targach glasstec 2016 chętnie odpowie na wszystkie pytania klientów i odwiedzających, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej na temat pełnej gamy produktów NSG Group zaprezentowanych na stronie internetowej w nowym globalnym katalogu produktów.

Stoisko NSG Group będzie się mieściło w hali nr 10, D34.

źródło i zdjęcie: PILKINGTON