MONTERIADA 2016: Dobry montaż okna z systemem Simplex AIB

Dodano: poniedziałek, 15 lutego 2016 09:01

Podczas tegorocznych targów BUDMA odbyła się MONTERIADA, czyli interaktywne pokazy prawidłowej instalacji wyrobów stolarki budowlanej. W ramach wydarzenia, firma AIB przez 4 dni prezentowała dobry montaż okna w warstwie ocieplenia z wykorzystaniem systemu Simplex.

Od 2 do 5 lutego 2016 roku odwiedzający Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 mieli unikalną okazję do zapoznania się z najnowszymi technikami montażowymi i obejrzenia na żywo, jak wygląda dobry montaż stolarki budowlanej. Wszystko dzięki MONTERIADZIE, zorganizowanej przez Związek POiD we współpracy z wiodącymi przedsiębiorstwami z branży.

Przez 4 targowe dni na stoisku MONTERIADY było tłoczno, a pokazy montażu skupiły liczne grono uczestników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja systemu Simplex firmy AIB, Partnera MONTERIADY. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia szybką i ciepłą instalację stolarki okiennej w warstwie ocieplenia budynku.

System składa się z profili, w które montuje się ramę okienną. Profile wykonane są ze sprasowanej pianki poliuretanowej z dodatkiem drobin aluminium, co zapewnia wyjątkowe własności izolacyjne. System Simplex jest prosty w użyciu i ogranicza ryzyko popełnienia ewentualnych błędów przez monterów. Fachowa ekipa złożona z dwóch osób może wykonać montaż okna w tym systemie w około 40 minut, mówi Jakub Lewacki, ekspert AIB, który prowadził prezentację systemu Simplex podczas MONTERIADY.

Pokazy instalacji miały charakter interaktywny - w trakcie nich nie brakowało więc pytań do ekspertów i przedstawicieli AIB, którzy byli do dyspozycji odwiedzających również po zakończeniu prezentacji. Dzięki otwartej formule wydarzenia, idea dobrego montażu wyrobów stolarki budowlanej została szeroko rozpropagowana, a uczestnicy MONTERIADY zobaczyli nowoczesne rozwiązania montażowe "w akcji".

źródło i zdjęcie: AIB