"Fabryka Okien na Żywo" podczas targów BUDMA 2015

Dodano: piątek, 30 stycznia 2015 07:42

Już po raz trzeci Międzynarodowe Targi Poznańskie, wraz z grupą firm-sponsorów oraz pod patronatem branżowym Związku Polskie Okna i Drzwi, powołają do życia podczas Targów BUDMA 2015 "Fabrykę Okien na Żywo".

"Fabryka Okien na Żywo" to ciekawy, wielopłaszczyznowy projekt, który łączy w sobie kilka celów: edukacyjny, promocyjny oraz dobroczynny. Na specjalnej przestrzeni pokazowej, w wydzielonej na potrzeby projektu Hali 6, w dniach 10-13 marca 2015 r., w ramach targów BUDMA/WinDoor-tech 2015 powstanie pełnowymiarowy park maszynowy umożliwiający produkcję okien PVC.

Wszyscy zwiedzający będą mieli możliwość obserwowania całego procesu powstawania energooszczędnych okien oraz uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące procesów produkcji i elementów składowych od obecnych na miejscu przedstawicieli firm. W ramach projektu zostanie wyprodukowanych ponad 100 okien w oparciu o dwa systemy energooszczędnych profili aluplast.

"PRZEKAŻ CIEPŁO" - KUP ENERGOOSZCZĘDNE OKNA I POMÓŻ POTRZEBUJĄCYM

Podobnie jak w poprzednich edycjach "Fabryki Okien na Żywo", podczas których wyprodukowano już ponad 250 okien przekazanych m.in. dla osób poszkodowanych podczas powodzi w Bogatyni oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych Caritas i Wioski Dziecięcej w Brzozowie na podkarpaciu, tak i tym razem wszystkie wyprodukowane okna wspomogą osoby potrzebujące.

Pieniądze ze sprzedaży stu energooszczędnych okien PVC wyprodukowanych przez "Fabrykę okien na Żywo" zostaną przekazane, w ramach akcji "Przekaż ciepło" rodzinom wielodzietnym i osobom starszym, którym brakuje opału na zimę. Część pieniędzy wesprze także remont Domu Dziecka w Lesznie, w ramach akcji "Podzielmy się radością".

Możliwe to będzie dzięki grupie firm-sponsorów, w ramach wspólnej akcji Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Caritas Diecezjalnych w Polsce. Partnerami tej unikalnej przestrzeni pokazowej są firmy: Aluplast, Adams, AFS Federhenn, MFO, Siegenia oraz Stolcad.

W tym roku po raz pierwszy do projektu przyłączyła się platforma internetowa charytatywni.allegro.pl, co zmieni nieco dotychczasową formułę udzielania pomocy. Od 21 stycznia 2015 r. na stronie www.charytatywni.allegro.pl oraz www.aukcjecaritas.pl uruchomiona została specjalna, trwająca przez miesiąc aukcja, na której będzie można kupić okna PVC w wybranym przez siebie rozmiarze.

Osoby, które kupią okno podczas aukcji otrzymają jednocześnie zaproszenie do zwiedzania targów i osobiście będą mogły zobaczyć jak w "Fabryce okien na Żywo" powstają ich okna. Kierując się hasłem "Przekaż ciepło" wystarczy zatem na platformie internetowej dokonać zakupu wybranych przez siebie okien, a całość pieniędzy z ich sprzedaży zostanie przekazana tym, którzy tego ciepła potrzebują.

Więcej na: www.aukcjecaritas.pl, www.charytatywni.allegro.pl, www.windoortech.pl/kupokno

źródło i zdjęcie: Związek POiD