Targi w Moskwie i konferencja w Aachen - podsumowanie firmy CAL

Dodano: środa, 07 maja 2014 07:19

W kwietniu Zakład Stolarki Budowlanej CAL, polski producent drzwi drewnianych z Suwałk, prezentował swoje produkty w trakcie dwóch międzynarodowych wydarzeń - XX Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz Mosbuild w Moskwie oraz XVIII Międzynarodowej Konferencji Budownictwa Pasywnego w Aachen.

Na stoiskach CAL-a zobaczyć można było między innymi innowacyjne modele drzwi zewnętrznych Carnac i Callanish, wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne, wykończone drewnem i kamieniem.

Moskiewskie targi Mosbuild 2014 to największe tego typu wydarzenie targowe na wschodzie Europy. Rokrocznie przyciąga ono setki tysięcy odwiedzających z całego świata. Konferencja w Aachen z kolei jest miejscem spotkań specjalistów z branży budownictwa pasywnego i forum dyskusji nad kierunkami jego rozwoju.

Udział firmy CAL w obu imprezach nie jest przypadkowy. W tym roku planujemy wyjść z ofertą naszych drzwi zewnętrznych poza polski rynek, mówi Czesław Suski, Dyrektor Handlowy firmy CAL. Nasz udział w targach Mosbuild i na konferencji w Aachen pokazał, że to trafna decyzja. Zarówno wschodni, jak i zachodni rynek budowlany otwarty jest na innowacyjną stolarkę drzwiową, dodaje.

Carnac zachwycił moskwian

Na stoisku firmy CAL w trakcie targów Mosbuild 2014 można było obejrzeć najnowszy model drzwi zewnętrznych - Carnac. Jego wygląd łączy w sobie szlachetne piękno drewna z delikatną, kremową wstawką wykonaną ze spieku kwarcowego.

Ciemne drewno w zestawieniu z jasnym kamieniem daje niespotykany dotychczas w stolarce drzwiowej efekt wyjątkowej, eleganckiej prostoty, opisuje Czesław Suski z firmy CAL. Zaprezentowany przez nas nowy model Carnac, to jednak nie tylko niesamowite wzornictwo, ale i ciekawe wyposażenie. W drzwiach zamontowany został wykorzystujący najnowsze zdobycze technologiczne czytnik linii papilarnych iComfort, którego aktywność kontrolować można poprzez smartfony z systemem Android, uzupełnia.

W trakcie targów można było również obejrzeć katalogowe drzwi Arabeska firmy CAL, wykończone nietypowo - szklenie zastąpiono w nich kamieniem onyx w beżowym kolorze - oraz białe skrzydło Szczeliniec z subtelnym, mlecznym witrażem.

Z niemieckim profesjonalizmem o budownictwie pasywnym

Konferencja w Aachen połączona była ze specjalistyczną wystawą rozwiązań i produktów przeznaczonych do budynków pasywnych. Firma CAL uczestniczyła w wydarzeniu z ramienia Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej jako "Ambasador Budownictwa Pasywnego" na rok 2014.

Wykłady i spotkania konferencyjne w Aachen były dla nas źródłem informacji o kierunkach rozwoju budownictwa pasywnego na świecie i jednocześnie wskazówką odnośnie udoskonalania naszych flagowych drzwi z Kolekcji Arktycznej, mówi Czesław Suski z firmy CAL. W Aachen liczyły się głównie parametry techniczne drzwi. Zaprezentowane przez nas nowe skrzydło arktyczne Callanish wyróżniało nie tylko nietypowe wykończenie z drewna i kamienia, ale, co najważniejsze, bardzo korzystny współczynnik izolacji termicznej 0,58 W/m2K, dodaje.

źródło i zdjęcie: CAL