Podsumowanie Projektu Akademia Stolarki VIP

Dodano: piątek, 25 kwietnia 2014 11:33

Osiem dni szkoleń i prezentacji w 4 miastach Polski, ok. 500 uczestników, kilkudziesięciu ekspertów i fachowców, dziesiątki godzin pokazów, merytorycznych dyskusji i profesjonalnego doradztwa - tak w skrócie można podsumować Projekt Akademia Stolarki VIP, w ramach, którego odbyły się cztery Konwenty Stolarki.

Debiut nad Zalewem Zegrzyńskim

Pierwszy Konwent Stolarki odbył się w ostatnich dniach sierpnia 2013 w Zegrzu. Spotkaniu dla montażystów, dilerów, dystrybutorów i producentów stolarki przyświecało hasło "Profesjonalna Stolarka Otworowa". Wydarzenie to miało na celu promocję innowacyjnego ciepłego montażu okien, drzwi i rolet dla nowoczesnego budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Dostawcy komponentów zaprezentowali nowości produktowe, jak również nowe techniki i technologie montażu w już istniejących budynkach. W konwencie wzięło udział blisko 120 uczestników, wśród których znaleźli się przedstawiciele branży oraz instytutów ITB, LTB, a także media i niezależni eksperci. Patronem Generalnym Konwentu była firma AIB, pozostałymi patronami były firmy: Fakro, Roto-Frank Okucia Budowlane, Exte, Effector i Selena.

Akademia Stolarki zawitała do Pruszcza Gdańskiego

W dniach 11-12 stycznia 2014 roku odbył się II Konwent Stolarki w Pruszczu Gdańskim. Hasło tego wydarzenia brzmiało "Uczmy się na błędach". W dwudniowym spotkaniu uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli branży stolarki otworowej - montażystów, właścicieli salonów sprzedaży, jak również producentów, dostawców komponentów oraz dystrybutorów. Wszyscy goście mieli możliwość zrozumieć i poznać wielu zagadnień dotyczących ofertowania/kosztorysowania, innowacji produktowych, marketingu internetowego, innowacyjnego ciepłego montażu, a także różnych systemów w tym systemów aluminiowych i szkła do okien, fasad i ogrodów zimowych, zastosowania rolet i okuć, ale także negocjacji cenowych i popularnego montażu warstwowego. Organizatorzy przygotowali również dwie modelowe ścianki, na których pokazywany był prawidłowy montaż stolarki okna PVC z roleta nadstawna oraz drzwi typu HS. Patronem Generalnym Konwentu była firma AIB, pozostałymi patronami były firmy: Klinar, Fakro, Roto-Frank Okucia Budowlane, Exte, Effector, Reynaers, Selena, Centrum Techniki Okrętowej.

O stolarce pod Wawelem

Kolejna odsłona Projektu Akademia Stolarki VIP - III Konwent Stolarki odbył się 27 i 28 lutego 2014 roku w Krakowie. Mottem tego spotkania było hasło "Fakty i Mity o Stolarce". Producenci, dystrybutorzy oraz montażyści dyskutowali na temat aktualnej sytuacji branży, jak również perspektyw dla całego sektora. Dużą popularnością wśród uczestników cieszyły się stanowiska przygotowane do montowania stolarki i profesjonalne praktyczne pokazy ciepłego montażu. Niezwykle ciekawy i przydatny okazał się także blok porad prawnych. Mecenas z kancelarii prawnej Koksztys wyjaśniała zawiłości formalno-prawne towarzyszące umowom i roszczeniom. Główny Patronat nad Konwentem objęła firma AIB. Organizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wsparcia firm Selena, Exte, Roto-Frank, Centrum Techniki Okrętowej, Fakro, Effector, Aluplast oraz Klinar.

Oleśnica wieńczy dzieło

Czwarty Konwent Stolarki pod hasłem "Praktyka czyni mistrza" odbył się w Oleśnicy pod Wrocławiem. 11 i 12 kwietnia 2014 roku ponad 100 uczestników brało udział w praktycznych pokazach ciepłego montażu, a także dyskusjach na temat prawidłowej techniki osadzania stolarki oraz najczęściej popełnianych błędów. Uzupełnieniem fachowego doradztwa były merytoryczne prezentacje nowości produktowych oraz funkcjonalnych rozwiązań. Podobnie jak podczas poprzednich spotkań dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienie ekspertów z kancelarii prawnej. Omówione zostały zmiany w prawie konsumenckim i niedozwolone klauzule stosowane w umowach. Patronem Generalnym tego wydarzenia była firma AIB. Organizatorzy otrzymali również wsparcie ze strony Roto, Selena, Effector, Fakro oraz Centrum Techniki Okrętowej, Klinar, Aluplast, Exte.

Konwenty Stolarki to praktyczne szkolenia, organizowane z myślą o ekspertach, praktykach i fachowcach. Są to spotkania dedykowane osobom, które chcą wymienić się wiedzą, swoimi doświadczeniami, ale także poznawać nowe technologie i rozwiązania stosowane w produkcji i montażu stolarki. Staraliśmy się przekazać uczestnikom, jak ważną rolę odgrywa właściwy wybór okien i drzwi, a co za tym idzie budowanie zaufania i relacji na linii sprzedawca - inwestor. Motywem przewodnim praktycznej części konwentu był ciepły montaż. Chcieliśmy przekonać uczestników, że nawet najlepsze doradztwo niepoparte doskonałym wykonawstwem nie przyniesie wymiernych korzyści. Producenci, sprzedawcy, dilerzy i montażyści mogli przekonać się, na co zwracać uwagę podczas osadzania okien, aby w przyszłości uniknąć zawilgocenia ścian oraz wykwitów grzybów i pleśni wokół okien. Na kolejnych spotkaniach uczyliśmy także profesjonalnej obsługi klienta. Konwenty Stolarki były również idealną okazją do prezentacji nowości produktowych. Twórcy innowacyjnych rozwiązań pokazywali, że okna, drzwi, rolety i bramy garażowe "Made in Poland" zdobywają rynki poza naszymi granicami i z powodzeniem konkurują z zagranicznymi wyrobami, reasumuje Grzegorz Cendrowski, organizator i moderator Konwentów Stolarki.

Projekt Akademia Stolarki VIP, w ramach, którego zorganizowano cztery Konwenty Stolarki w całej Polsce powstał z myślą o wymianie wiedzy oraz doświadczeń pomiędzy przedstawicielami całej branży. Możliwość dyskusji producentów, dostawców komponentów, a także sprzedawców i dilerów oraz montażystów pozwoliła poznać wszystkie aspekty działalności całego sektora. Sukces akcji pokazuje, że tego rodzaju spotkania są niezwykle potrzebne i przynoszą korzyści każdej grupie zaangażowanej w proces produkcji, sprzedaży, jak i montażu stolarki.

źródło i zdjęcie: Stolarka VIP