IV Konwent Stolarki zakończony sukcesem

Dodano: wtorek, 22 kwietnia 2014 07:13

IV Konwent Stolarki "Praktyka czyni mistrza" odbył się 11 i 12 kwietnia br. w Oleśnicy pod Wrocławiem. Ponad 100 gości, ciekawe prelekcje ekspertów oraz pokazy montażu stolarki to klucz do sukcesu inicjatywy organizowanej przez platformę informacyjną StolarkaVIP oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski.

Czwarty i zarazem ostatni w tym roku Konwent Stolarki zgromadził renomowanych producentów, montażystów, dilerów i dostawców komponentów do produkcji stolarki otworowej. Podczas dwóch dni zaprezentowane zostały nowości produktowe, poruszono także kwestie związane z prawem konsumenckim, a zgromadzeni goście mogli zapoznać się z metodami ciepłego montażu.

Konwent rozpoczął się od wystąpienia moderatora spotkania - Grzegorza Cendrowskiego, który przywitał wszystkich w Oleśnicy oraz przedstawił program wydarzenia. Pierwsze wystąpienie dotyczyło ciepłego montażu stolarki. Eksperci starali się odpowiedzieć na pytanie, czy jest to potrzeba czy już konieczność. Przedstawione i omówione zostały techniki i technologie ciepłego montażu.

Kolejne wystąpienie dotyczyło zastosowania szkła i szyb zespolonych w nowoczesnej stolarce. Następnie został poruszony temat "ciepłych parapetów" do stolarki okiennej oraz światowych rozwiązań w chemii budowlanej stosowanych podczas montażu. Tuż po przerwie kawowej zawiązała się dyskusja na temat badań wytrzymałościowych i ogniowych stolarki. Eksperci odpowiadali również na pytanie dlaczego kosztorys jest podstawą sukcesu i zysku. Uwadze prelegentów nie umknęła kwestia błędów montażowych, które wpływają na efekt końcowy.

Kolejne wystąpienie dotyczyło rolet i tego, co jest w nich najważniejsze. Ostatnia tego dnia prezentacja dotyczyła nowego spojrzenia na stolarkę PVC oraz nowych rozwiązań w systemach PVC. Doskonałym uzupełnieniem merytorycznych wystąpień ekspertów był blok praktyczny poświęcony pokazowi montażu trójwarstwowego i poza licem muru. Goście mogli zobaczyć kompletne i właściwie przygotowane otwory okienne, a także ciepły montaż drzwi przesuwnych typu HS oraz ciepły montaż okna PVC zintegrowanego z roletą. Zwieńczeniem pierwszego dnia Konwentu Stolarki była integracyjna kolacja dla uczestników spotkania.

Drugi dzień konwentu rozpoczęło wystąpienie Hanny Gut z Agencji GutPR na temat marketingu, e-marketingu i PR-u w stolarce. Kolejna prelekcja dotyczyła funkcjonalnych okuć. Andrzej Wróblewski z firmy ROTO wyjaśniał czy okucia są dobre na wszystko i jak je można ukryć. Kolejna część dotyczyła badań produktów stolarki. Andrzej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej podkreślał jak ważne są badania okien i drzwi. Dużym zainteresowaniem cieszył się panel z prawnikiem, podczas którego eksperci z Kancelarii Prawnej Koksztys omawiali zmiany przepisów w prawie konsumenckim i zwracali uwagę na niedozwolone klauzule stosowane w umowach.

Ostatnie wystąpienie na temat korzyści i zagrożeń płynących z eksportu stolarki z montażem wygłosił Grzegorz Cendrowski. Następnie goście mogli zwiedzić stoiska producentów, porozmawiać z przedstawicielami handlowymi, jak również ekspertami i prawnikami uczestniczącymi w konwencie. Zwieńczeniem spotkania w Oleśnicy było rozdanie certyfikatów oraz rozdanie nagród dla uczestników.

Konwent Stolarki na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń dla tej branży. Już czwarte spotkanie producentów, montażystów, dilerów i dostawców stolarki otworowej, które odbyło się pod hasłem "Praktyka czyni mistrza" i tym razem okazało się sukcesem. Nie byłoby to możliwe bez Organizatora konwentów i szkoleń dla branży - platformy informacyjnej StolarkaVIP oraz GEC Consulting Grzegorz Cendrowski. Jak również Patronów tego wydarzenia AIB - Patrona Generalnego, a także firm: Roto, Selena, Effector, Fakro, Centrum Techniki Okrętowej, Klinar, Aluplast, Exte.

źródło i zdjęcie: www.stolarkavip.pl