V Kongres Stolarki Polskiej – pod znakiem eksportu

V Kongres Stolarki Polskiej – pod znakiem eksportu

Dodano: piątek, 07 marca 2014 08:24

W dniach 22-23 maja 2014 roku w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się V Kongres Stolarki Polskiej. Tegoroczna edycja upłynie pod znakiem zagadnień związanych z eksportem, marketingiem, prowadzeniem nowoczesnego biznesu oraz prawidłowym montażem elementów stolarki budowlanej. W tym prestiżowym wydarzeniu, co roku biorą udział firmy i eksperci związani z branżą. Honorowy patronat nad Kongresem objęło Ministerstwo Gospodarki.

Organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, Kongres Stolarki Polskiej to największe w Polsce wydarzenie skierowane do producentów, dostawców i dystrybutorów związanych z branżą stolarki budowlanej. Toczone tam debaty i dyskusje stanowią doskonałą okazję do zapoznania się z problemami, z którymi boryka się ten sektor gospodarki oraz wyzwaniami, jakie mogą stanąć przed nim w przyszłości. Udział w Kongresie biorą również osobistości i eksperci ze świata nauki, biznesu i polityki oraz liczne grono dziennikarzy.

Tegoroczna odsłona Kongresu Stolarki Polskiej została podzielona na trzy główne bloki tematyczne. Pierwsze dwa będą w całości poświęcone zagadnieniom eksportu i ekspansji polskich marek za granicą. Omówione zostaną między innymi kwestie wyboru właściwego rynku zagranicznego i skutecznych sposobów zaistnienia na nim czy budowy wizerunku polskiej marki za granicą. Podczas drugiego dnia Kongresu dyskusja będzie natomiast koncentrować się na zagadnieniach związanych z prawidłowym montażem elementów stolarki budowlanej. Poruszone zostaną takie tematy jak: aktualne uwarunkowania prawne i ich wpływ na stan montażu w Polsce, rozwiązania stosowane w indywidualnych i powtarzalnych projektach budowlanych czy kwestie odpowiedzialności producentów za jakość prac montażowych.

Ustalając program, chcemy jak najlepiej dopasować go do potrzeb zgłaszanych przez członków Związku oraz uczestników Kongresu, mówi Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku Polskie Okna i Drzwi Eksport jest niezwykle ważnym aspektem działalności polskich przedsiębiorstw związanych z branżą stolarki budowlanej. Z tego powodu w interesie nas wszystkich jest budowa i dbanie o jak największą rozpoznawalność polskich marek na rynkach zagranicznych, co pozwoli między innymi na lepszy rozwój przedsiębiorstw oraz skuteczne konkurowanie nawet z największymi europejskimi potentatami, dodaje.

Pierwszego dnia Kongresu, podczas uroczystej Gali wręczone zostaną prestiżowe nagrody - Orły Polskiej Stolarki, a także certyfikaty Związku Polskie Okna i Drzwi. Dzień później, na specjalnej konferencji prasowej, nastąpi zaś ogłoszenie wyników ogólnopolskiego konkursu architektonicznego BARGEWORK®.

V Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się w dniach 22-23 maja w Mazurkas Conference Centre & Hotel w Ożarowie Mazowieckim. Szczegółowe informacje na temat Wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej: www.kongres-stolarki.pl

źródło i zdjęcie: Związek Polskie Okna i Drzwi