Stolarka, bramy i osłony na BUDMIE 2014

Dodano: wtorek, 18 lutego 2014 08:56

11 marca 2014 roku odbędą się targi BUDMA. To najważniejsze biznesowe spotkanie branży budowlanej w Europie Wschodniej i Centralnej, na którym swoją obecność zaznaczą producenci stolarki budowlanej, z silną reprezentacją okien i drzwi na czele.

Podczas targów BUDMA 2014 nie zabraknie rynkowych nowości, innowacyjnych narzędzi i najwyższej jakości sprzętu pomocniczego.

Wśród nowości targowych znajdziemy m.in. bukowe drewno klejone warstwowo z fornirów BauBache firmy Pollmeier, które dzięki swoim właściwościom pozwala na projektowanie elementów nośnych o zmniejszonych wymiarach. Ciekawie zapowiada się również oferta firmy Urofor, która wśród nowości targowych wymienia kantówkę klejoną Red Gratis, dopuszczonej do produkcji stolarki okiennej przez VFF, czy też drewno wszechstronnego zastosowania, określane przez Urofor jako drewno XXI wieku.

Wśród najnowszych propozycji wystawców nie zabraknie także szerokiej oferty chemii budowlanej, oczywiście z przeznaczeniem dla stolarki jak np. jednoskładnikowy klej poliuretanowy Den Braven o klasie trwałości D4, który, zgodnie z opisem, z powodzeniem może zastąpić kołki, gwoździe i wkręty, tworząc mocne i trwałe wiązanie. Niewątpliwą "gwiazdą" stolarki otworowej może okazać się brama garażowa uchylna CONNECT firmy Wiśniowski, która za swoją innowacyjność i jakość wykonania otrzymała prestiżowy Złoty Medal MTP. Uznanie w oczach sądu konkursowego, złożonego z autorytetów w branży, zdobyły także drzwi antywłamaniowo-przeciwpożarowe i dymoszczelne DELTA MAGNUM 68K, które potrafią "powstrzymać" ogień nawet do 60 minut.

To oczywiście tylko kilka przykładów, nowości targowych, a ofert jest zdecydowanie więcej. Tradycyjnie już, na BUDMIE zobaczymy szeroką gamę produktów z zakresu drewna wykończeniowego, schodów, więźb dachowych, tarcicy czy okien i drzwi, dając pełen obraz trendów i zastosowania nowych technologii w branży. Interesujące pod względem innowacyjności i designu produkty wyeksponowane zostaną również w ramach specjalnego projektu Strada di Architettura - "alei gwiazd designu", przygotowanego głównie z myślą o architektach oraz projektantach.

W bogatym programie BUDMY nie zabraknie merytorycznych spotkań i seminariów dotyczących przyszłości branży. Przykładowo, w ramach VI Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego, poruszony zostanie temat okien niskoenergetycznych w ramach technologii stosowanych przy budowie domów pasywnych. Wyróżnić można także konferencję "Dachy przyszłości" organizowaną w ramach Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Rzetelnych i merytorycznych informacji zasięgnąć będzie można również m.in. na stoisku Związku Polskie Okna i Drzwi, reprezentującego i zespalającego najpotężniejsze i najlepiej rozwijające się polskie marki branży stolarki budowlanej. Ciekawie zapowiadają się zmagania młodych adeptów sztuki budowlanej. Marcowa BUDMA wyłoni bowiem nowych Mistrzów Polski, którzy o tytuł będą walczyć podczas Mistrzostw Polski Młodych Parkieciarzy oraz Mistrzostw Polski Młodych Dekarzy.

Podczas BUDMY będzie można również poznać wszystkie cechy oferowanych produktów i poddać je najbardziej subiektywnym i rygorystycznym testom. Wszystko za sprawą Strefy Testów, w której każdy, własnoręcznie będzie mógł testować sprzęt i materiały budowlane wystawców lub dowiedzieć się o najlepszej i najbardziej efektywnej metodzie ich stosowania pod okiem specjalistów. Organizatorzy zadbali również o merytoryczną stronę targów, i tak zwiedzający będą mieli okazję uczestniczyć w wielu konferencjach, seminariach i debatach z udziałem uznanych specjalistów z branży.

źródło i zdjęcie: mtp.pl