Firma Franc Gardiner na targach IWCE Vision

Dodano: piątek, 14 lutego 2014 10:25

W dniach 4-6 lutego 2014 roku, odbyły się w Las Vegas targi IWCE Vision. Kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających mogło zobaczyć, jakie rozwiązania zdominują rynek osłon okiennych w najbliższych latach. Wśród wystawców była obecna firma Franc Gardiner.


Na targi IWCE Vision (International Window Coverings Expo Vision) przyjeżdżają producenci z całego świata. To jedyna impreza w Ameryce Północnej w całości poświęcona dziedzinie osłon okiennych: najnowszym technologiom, rozwiązaniom i dekoracjom, które wkrótce mają szansę na stałe zagościć w naszych wnętrzach.

IWCE Vision to świetna okazja, aby dowiedzieć się nie tylko tego, jaki kolor będzie modny w nadchodzących sezonach, ale także - jak aplikacje mobilne przyczyniają się do rozwoju rynku dekoracji okiennych czy też zapoznać z najnowszymi normami prawnymi. Spektrum podejmowanych zagadnień było bardzo szerokie.

Choć IWCE to impreza w dużej mierze skierowana do klientów biznesowych, uczestniczą w niej również klienci ostateczni, a wśród nich: wielbiciele nowych technologii, projektanci wnętrz lub po prostu osoby lubiące wiedzieć, co jest aktualnie modne i "na czasie".

Zgodnie z przewidywaniami ekspertów w nadchodzących sezonach w naszych wnętrzach będzie królował róż. Trendem we wnętrzach będą także dodatki pozwalające na dużą swobodę w kompozycji, w myśl zasady mieszaj i łącz. Jeśli zatem ktoś do tej pory znał małą czarną tylko ze świata mody, na Vision14 mógł przekonać się, że wymyślona przez Coco Chanel koncepcja wymieniania dodatków przy zachowaniu prostej bazy obowiązuje także w projektowaniu wnętrz.

Polski akcent na targach IWCE Vision

Obok zaprezentowania trendów w dekoracji, bardzo ważną część Vision stanowi również przedstawienie najnowszych technologii. W tym zakresie i Polska miała czym się pochwalić. Na IWCE Vision, już po raz czwarty, został zaprezentowany mechanizm automatycznego zwijania rolet smartroll. To oparty na innowacyjnej technologii system umożliwiający zwijanie rolet jednym pociągnięciem, bez konieczności używania łańcuszka koralikowego.

Producent mechanizmu - firma Franc Gardiner - nie bez przyczyny upatruje w Stanach Zjednoczonych rynek zbytu dla swojej technologii.

W tym kraju obowiązują inne niż w Europie regulacje ustawowe. W mieszkaniach nie powinno się montować zasłon okiennych, do obsługi których potrzebny jest wolno wiszący sznurek lub pętla większa niż 20 cm, wyjaśnia Leszek Jarema z firmy Franc Gardiner, ekspert marki smartroll.

Opatentowany mechanizm, dzięki wyeliminowaniu luźno wiszących elementów, jest bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu, co sprawdza się szczególnie w sytuacji, gdy w domu przebywają dzieci. Wśród innych zaprezentowanych na targach rozwiązań znalazły się również między innymi rolety wykonane w całości z drewna, oparte na systemie solarnym czy też tkane ręcznie rolety z najróżniejszych zakątków świata.

źródło i zdjęcie: Franc Gardiner