Relacja firmy Franc Gardiner z targów Heimtextil

Dodano: poniedziałek, 27 stycznia 2014 05:14

Firma Franc Gardiner, producent rolet, twórca innowacyjnej technologii smartroll, wzięła udział w targach Heimtextil odbywających się we Frankfurcie nam Menem. Targi to największa impreza wystawiennicza branż wykończeniowej i tekstylnej w Europie.

Targi Heimtextil co roku gromadzą kilka tysięcy wystawców i kilkadziesiąt tysięcy gości, którzy przyjeżdżają do Frankfurtu nam Menem, by dowiedzieć się, jakie trendy będą panować w branży wykończenia wnętrz i tekstyliów w kolejnych sezonach. Tegoroczna edycja, która odbywała się w dniach 7-11 stycznia, zgromadziła w halach Messe Frankfurt 2718 wystawców i ponad 67 000 zwiedzających! Ci, którzy przybyli na targi, aby zapoznać się z nowinkami technologicznymi - rozwiązaniami, w których tkwi przyszłość wyposażenia wnętrz, musieli odwiedzić stoisko marki smartroll, oferującej alternatywną dla systemu koralikowego technologię automatycznego zwijania rolet.

Innowacja w dziedzinie zwijania

Opatentowany przez firmę Franc Gardiner mechanizm smartroll umożliwia bezpieczne i wygodne zwijanie rolet bez konieczności używania łańcuszka koralikowego. Innowacja tkwi w zastosowaniu systemu sprężynowego, zaprojektowanego w taki sposób, by prędkość zwijania i wysokość zatrzymania rolety można było samodzielnie regulować.

Technologia w szczególności sprawdza się w domach, w których domownikami są m.in. dzieci - eliminuje niebezpieczeństwo związane z zaplątaniem się dziecka w łańcuszek. Obok takich cech, jak funkcjonalność i bezpieczeństwo, smartroll gwarantuje także świetny design. W tym roku po raz pierwszy marka zaprezentowała na targach wersję mechanizmu 24-1 z szarymi komponentami, dzięki którym wygląda on jeszcze bardziej elegancko.

Mapa targów Heimtextil

W tym roku duża część firm i marek prezentujących swoje produkty na targach Heimtextil pochodziła z Azji - dla tego kontynentu zostały stworzone specjalne strefy i podstrefy handlowe. Firm z siedzibą w Polsce było zdecydowanie mniej, co jednak nie oznacza, że zainteresowanie ich ofertami było mniejsze.

Heimtextil ze względu na zasięg i profil jest jedną z najważniejszych imprez na międzynarodowej mapie targów dla branż wykończeniowej i tekstylnej, przyznaje Łukasz Walus, Business Development firmy Franc Gardiner.

To dlatego bardzo chętnie, od kilku już lat, uczestniczymy w tym wydarzeniu, promując technologię smartroll. Każdej naszej obecności na targach towarzyszy wiele rozmów z bezpośrednimi odbiorcami, które są dla nas motywacją do dalszego unowocześniania produktu. Na tegorocznej imprezie po raz pierwszy zaprezentowaliśmy mechanizm smartroll 24-1 w wersji z szarymi komponentami, które stanowią alternatywę dla mechanizmu z elementami białymi. Nowa wersja została bardzo ciepło przyjęta przez odwiedzających. Mimo coraz większego udziału firm azjatyckich w targach, widzimy, że zainteresowanie naszą ofertą również z roku na rok rośnie, dodaje Łukasz Walus.

źródło i zdjęcie: Franc Gardiner