Porta KMI Poland na Łódź Design Festival

Dodano: środa, 13 listopada 2013 09:01

Zakończyła się siódma edycja Łódź Design Festival, wydarzenia skierowanego do projektantów, którzy współtworzą nowoczesny polski design. Po raz trzeci udział w festiwalu wzięła także firma Porta KMI Poland, prezentując oryginalne stoisko festiwalowe, oparte na koncepcji podróży do innych "światów" oraz prace młodych polskich projektantów, którzy wzięli udział w konkursie Porta Design Project.

W trakcie wydarzenia odbyło się wiele wystaw, spotkań, a także warsztatów dla projektantów. Do dyspozycji zwiedzających oddane zostały oryginalne wystawy, dzięki którym goście mieli okazję poznać nowatorskie projekty znanych firm oraz młodych, zdolnych projektantów.

Przy projektowaniu stoiska na tegoroczną edycję festiwalu Łódź Design, szczególny nacisk położyliśmy na dopasowanie oryginalnej koncepcji do tematu przewodniego wydarzenia "It’s all about humanity", mówi Malwina Sarnowska, Projektant Porta KMI Poland. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na przygotowanie dużego pomieszczenia na planie kwadratu, podzielonego na trzy mniejsze obszary, po których można przemieszczać się swobodnie dzięki drzwiom wkomponowanym w ściany konstrukcji. Wystrój wydzielonych w ten sposób pomieszczeń inspirowany był różnorodną działalnością człowieka, dzięki czemu każdorazowe przekroczenie progu drzwi wiązało się z przeniesieniem do zupełnie odmiennego "świata". Nasz projekt okazał się dużą atrakcją dla gości festiwalu.

Porta zaprezentowała na swoim stoisku prace konkursowe Porta Design Project. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie oryginalnych grafik zdobiących drzwi wokół wizjera. W swoich projektach młodzi polscy projektanci i artyści wykorzystali między innymi: humor z memów internetowych, designerską typografię, hasła motywacyjne, a nawet elementy surrealistyczne.

Nasza obecność na festiwalu, podobnie jak konkurs, są rezultatem polityki współpracy z młodymi polskimi projektantami. Jesteśmy ciekawi ich świeżego spojrzenia na obowiązujące obecnie trendy. Mamy nadzieję, że dla wielu z nich staniemy się "platformą", na której zaprezentują swoje nowatorskie pomysły, konkluduje Artur Peksyk, dyrektor ds. Komunikacji Marketingowej Porta.

Łódź Design Festival to jedno z największych wydarzeń w Polsce, skierowanych do pasjonatów designu, zarówno tych doświadczonych, jak i dopiero stawiających pierwsze kroki w branży. Idea wydarzenia powstała w 2007 roku. Początkowo miało ono być przeglądem osiągnięć polskiego wzornictwa. Kolejne, odbywające się corocznie edycje, zmieniły ogólną koncepcję festiwalu w spotkanie osób pasjonujących się designem. W ramach wydarzenia prezentowane są oryginalne formy, które wychodzą poza tradycyjne ramy i koncepcje.

źródło i zdjęcie: Porta KMI Poland