FAKRO uczestnikiem 55. Kongresu UFEMAT

Dodano: wtorek, 09 lipca 2013 08:43

Firma FAKRO uczestniczyła w 55. kongresie Europejskiego związku Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych UFEMAT, skupiającego przedstawicieli branży budowlanej z siedemnastu krajów europejskich.

Kongres odbył się z końcem czerwca w stolicy Austrii - Wiedniu. Tegoroczne obrady zdominowały kwestie związane z obowiązującym od 1 lipca 2013 r. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE, które ustanawiają zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych nazywane w skrócie dyrektywą CPR. Określa ona sposoby badań, oceny i deklarowane właściwości użytkowe wyrobów budowlanych. CRP wprowadza nowe definicje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego, ustanawiając wspólną terminologię techniczną.

Tegoroczny kongres Europejskiego Związku Producentów i Dystrybutorów Materiałów Budowlanych był ważny dla firmy FAKRO nie tylko ze względu na dyrektywy CPR. Członkowie UFEMAT nagrodzili prezesa sądeckiego przedsiębiorstwa Ryszarda Florka prestiżowym wyróżnieniem UFEMAT AWARDS 2013. Nagroda jest uhonorowaniem wysiłków sądeckiego przedsiębiorcy na rzecz budowania pozycji Polski jako znaczącego w Europie producenta materiałów budowlanych. UFEMAT AWARDS 2013 otrzymał także Leonard Helbich-Poschacher, prezes federacji Austrii VBO.

Uczestnicy tegorocznego kongresu mieli okazję zwiedzić jeden z największych składów budowlanych w Wiedniu - firmę Sochor, gdzie można kupić produkty FAKRO. Zgodnie z dyrektywą do wyrobów FAKRO wyprodukowanych po 1 lipca 2013 i wprowadzanych do obrotu na rynku europejskim, dołączona jest istotna dla konsumenta informacja o jego właściwościach użytkowych oraz gdzie i jak ma być on stosowany.

Deklaracje właściwości użytkowych produktów FAKRO znajdują się na stronie www.fakro.pl

źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma Fakro