Aluplast zaprasza do "Fabryki okien na żywo" podczas targów BUDMA 2013

Dodano: wtorek, 22 stycznia 2013 08:06

Podczas zbliżających się targów Budma 2013 po raz kolejny na mapie Polski pojawi się na cztery dni nowy producent okien - "Fabryka okien na żywo".

Jak powstają okna PVC ?

Podczas organizowanych trzy razy dziennie specjalnych pokazów, przy wsparciu moderatora, widzowie będą mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z każdym etapem powstawania okien PVC. Jest to więc wyjątkowa okazja dla wszystkich osób na poznanie cyklu produkcyjnego, jak również na uzyskanie dodatkowych informacji od partnerów projektu.

Z pewnością wiele osób zajmujących się sprzedażą okien nie miało możliwości na własne oczy zobaczyć procesu ich produkcji. A myślę, że i producenci okien będą mogli przy tej okazji podpatrzeć ciekawe rozwiązania, które być może mogłyby zoptymalizować procesy produkcyjne w ich fabrykach. Zmiana formuły prezentacji i zorganizowanie tego w oparciu o 3 pokazy dziennie, podczas których moderator szczegółowo omówi poszczególne etapy powstawania okna, z pewnością dostarczy wszystkim zwiedzającym wielu cennych informacji, podkreśla Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o.

Projekt łączy w sobie w ciekawy sposób wiele walorów: edukacyjny, promocyjny i dobroczynny. Dla wszystkich partnerów projektu jest to spore wyzwanie, gdyż nie jest to zwykła ekspozycja produktów, ale "mała fabryka", gdzie wszystko dzieje się na żywo pod czujnym okiem zwiedzających. Ta transparentność wymaga od wszystkich uczestników dużej pewności oferowanych produktów i rozwiązań. Ciekawe jest również to, że mamy tutaj w jednym miejscu cały przegląd komponentów do produkcji okien dostarczanych przez czołowych dostawców na naszym rynku, które następnie na oczach widzów są przetwarzane w gotowe wyroby. Dodatkowo, dzięki obecności Mobilnego Laboratorium istnieje możliwość zbadania jakie właściwości mają wyprodukowane wyroby. Obecność przedstawicieli poszczególnych partnerów projektu daje możliwość, że osoby które odwiedzą Fabrykę Okien na Żywo będą mogły uzyskać w jednym miejscu szczegółowe informacje o wszystkich elementach składających się na okno PVC.

W Fabryce Okien na Żywo będą produkowane okna w oparciu o system ideal 4000, najpopularniejszą i najczęściej wybieraną przez klientów serię profili aluplast. Mocna konstrukcja profili o głębokości zabudowy 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne. Wielokomorowa budowa oraz możliwość zastosowania pakietów szybowych o szerokości do 41 mm pozwalają na uzyskanie okien o podwyższonych parametrach izolacyjności termicznej. Na przykład okno referencyjne o wymiarach 1230 x 1480 mm z komponentów stosowanych w oknach produkowanych w "Fabryce okien na żywo" (pakiet trzyszybowy o współczynniku Ug=0,6 W/m2K) osiąga współczynnik izolacyjności termicznej wynoszący Uw=1,0 W/m2K. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach wersji niezlicowanej to gwarancja ponadczasowej elegancji. Seria round-line wyróżnia się natomiast delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają natomiast na dodatkową stylizację okna.

Zapraszamy do odwiedzenia "Fabryki okien na żywo" w hali 5 A. Jesteśmy również do Państwa dyspozycji na stoisku informacyjnym Pawilon 5A, Stoisko 20

Organizatorami tej unikalnej przestrzeni pokazowej są m.in. firmy ALUPLAST, ADAMS, , ROTOX, ROTO FRANK OKUCIA, PST, MOBILNE LABORATORIUM, STOLCAD oraz MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE.

źródło i zdjęcie: ALUPLAST

Firma Aluplast