Nowe rozwiązania Schüco na BAU 2013

Dodano: poniedziałek, 07 stycznia 2013 09:56

14 stycznia 2013 r. rozpocznie się jedna z największych imprez targowych na świecie - Targi BAU 2013 w Monachium. Na stanowisku 502 w hali B1 firma Schüco przedstawi najnowsze rozwiązania energooszczędnych powłok budynków, które są przyjazne zarówno środowisku, jak i człowiekowi. Przesłanie tegorocznej wystawy oddaje hasło "Człowiek. Natura. Technologia".

W trakcie sześciu dni wystawy BAU 2013 w Monachium Schüco zaprezentuje innowacyjne technologie, które zapewniają wymierne korzyści zarówno użytkownikom, jak i inwestorom. Efektywne kosztowo, zrównoważone rozwiązania są przyjazne człowiekowi i pozostają w harmonii ze środowiskiem naturalnym. Lepszemu przybliżeniu kreatywnych koncepcji Schüco pod hasłem "Człowiek. Natura. Technologia" posłuży multimedialna fasada Schüco, na której "ożyją" złożone mechanizmy działania inteligentnej powłoki budynku.

Dla architekta, z myślą o człowieku

Rozwiązania systemowe Schüco gwarantują proste i niezawodne planowanie struktury powłoki budynku, łatwy montaż a także najwyższe standardy architektoniczne. Wszystko to dzięki unikalnej kombinacji fachowej wiedzy i technologicznie zaawansowanych produktów. Firma Schüco zapewnia architektom i wykonawcom wsparcie na etapach projektowania, specyfikacji i wykonawstwa, włączając dostarczanie specjalnego oprogramowania oraz parku maszynowego.

Daje to wszystkim partnerom Schüco pewność, że konstrukcje fasadowe, okienne i drzwiowe sygnowane tą marką wykraczają poza obecne standardy jakości i funkcjonalności. Podczas BAU 2013 firma pokaże, jak można spełnić najbardziej skomplikowane wymagania projektowe za pomocą elastycznych rozwiązań modułowych, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze, dzięki łatwemu procesowi instalacji. W ten zamysł wpisuje się również nowy system okienny, którego oficjalna premiera odbędzie się podczas targów.

Integracja drogą do przyszłości

Wzrastające wymagania w zakresie energooszczędności, bezpieczeństwa, komfortu użytkowania i designu wymuszają głębszą integrację komponentów powłoki budynku. Podczas BAU 2013 firma Schüco udowodni, że maksyma "Większa funkcjonalność poprzez systemową integrację" ma realne zastosowanie już dziś, w odniesieniu zarówno do obiektów nowych, jak i poddawanych modernizacji. Większość budynków w Europie nie odpowiada obecnym wymaganiom efektywności energetycznej, ze względu na przestarzałe technologie, w których były wznoszone.

Dzięki zastosowaniu zintegrowanych funkcjonalnie systemów modernizacyjnych Schüco obiekty te mogą uzyskać nawet standard pasywny. Renowacja przeprowadzana z użyciem tych rozwiązań odbywa się w szybkim tempie i nie wymaga wyłączania budynku z użytku, co wyklucza straty związane z przestojami.

źródło i zdjęcie: Schüco