Nowości Guardian na targach glasstec 2012

Dodano: wtorek, 20 listopada 2012 10:43

W dniach 23-26 października 2012 r. Guardian zaprezentował swoje nowości produktowe na targach glasstec, największej na świecie imprezie handlowej dla branży szklarskiej.

W tegorocznej edycji targów glasstec firma Guardian przedstawiła rozwiązania w pięciu kategoriach: SunGuard (szkła przeciwsłoneczne), InGlass (szkła do wnętrz), ClimaGuard (szkła niskoemisyjne), szkła do przemysłu meblarskiego oraz inne innowacje technologiczne.

Szkło przeciwsłoneczne - SunGuard

 • Przeciwsłoneczne szkła powlekane zostały zaprojektowane tak, by odbijać maksymalne ilości ciepła, a tym samym zapewniać najwyższy poziom termoizolacji. W połączeniu z innymi produktami Guardian szkła SunGuard gwarantują maksymalną elastyczność zastosowań.
 • SunGuard SNX 60/28 - szkło nowej generacji optymalnie łączące przepuszczalność naturalnego światła z minimalną wartością g. Ten przyjazny dla środowiska produkt ogranicza nagrzewanie się pomieszczeń i zapewnia najwyższy poziom izolacji termicznej.
 • SunGuard SN 62/34 z powłoką DRY - innowacyjna powłoka zmniejsza kondensację pary wodnej na zewnętrznej stronie szyby, zapewniając najwyższą przejrzystość.

Szkło do wnętrz - InGlass

 • InGlass to wszechstronna linia produktów do wnętrz, zapewniających wysoką wytrzymałość, kontrolę światła, odporność na korozję oraz bezpieczeństwo.
 • DecoCristal SuperWhite - najnowszy produkt lakierowany na szkle bazowym UltraClear. Gwarantuje najwyższy, dostępny na rynku, poziom bieli i może być pokryty folią zapewniającą maksymalny poziom bezpieczeństwa.
 • SatinDeco - szeroki asortyment szkieł o gładkich, satynowanych powierzchniach dekoracyjnych. Sprawia, że przejrzyste szkło zamienia się półprzezroczyste, dające wrażenie lśnienia od wewnątrz.

Szkło niskoemisyjne - ClimaGuard

 • ClimaGuard nrG - trzyszybowe zestawy z powłoką ClimaGuard nrG mają niespotykaną przejrzystość. Doskonałe rozwiązanie dla budynków niskoenergetycznych i pasywnych.
 • ClimaGuard Dry z ClimaGuard nrG - zestawy trzyszybowe z powłoką ClimaGuard Dry i ClimaGuard nrG gwarantują wyjątkowy poziom izolacji termicznej, optymalną przejrzystość oraz ochronę przed kondensacją pary wodnej po zewnętrznej stronie.
 • ClimaGuard A+ - wartość Ug na poziomie 1,2 W/m2K w oknach z powłoką ClimaGuard A+ może nawet o 60% zmniejszyć straty ciepła, w zestawieniu ze stratami uzyskanymi w sezonie zimowym w standardowym zestawie dwuszybowym. Możliwość stosowania szkła w wersji hartowalnej.
 • ClimaGuard IS20 - stworzone z myślą o obniżeniu wartości Ug standardowych szyb niskoemisyjnych i spełnienia wysokich wymagań termoizolacyjnych.
 • ClimaGuard Solar: produkt, który łączy w sobie wysoki poziom izolacji termicznej wraz z efektywną ochroną przeciwsłoneczną.

Pozostałe nowości firmy Guardian zaprezentowane na targach glasstec 2012:

 • SunGuard EC - szkło elektrochromatyczne pozwalające na kontrolowanie ilości światła docierającego do pomieszczeń. Powłoka technologii Soladigm, aktywowana za pomocą prądu o niskim napięciu, pozwala na zmianę poziomu przejrzystości szkła. Jako przejrzyste szkło przepuszcza 60% naturalnego światła słonecznego i 47% energii promieniowania słonecznego. W pełnym zabarwieniu wartości te obniżają się odpowiednio do 3% i 6%, redukując koszty klimatyzacji i konieczność stosowania dodatkowych osłon przeciwsłonecznych.
 • Szyby próżniowe VIG z ClimaGuard Premium - kontrola zysków ciepła ze słońca, izolacja termiczna dzięki powłoce Low-E oraz izolacji próżniowej. Kontrola, przejrzystość i komfort.
 • SunGuard PVGU na bazie SNX 62/27 - szkło najnowszej generacji, zbliżające nas do budownictwa "zeroenergetycznego". Szkło, łączące w sobie innowacyjne technologie fotowoltaiczne (BIPV - Building Integrated Photovoltaics) z zaawansowanym szkłem architektonicznym. Pierwsze okna generujące energię, oferujące efektywność energetyczną, przejrzystość i optymalną selektywność. Okna z rozwiązaniami Guardian generują nawet trzy razy więcej energii niż podobne technologie BIPV.
 • Szkła do stolików, blatów kuchennych, stołów konferencyjnych z linii DecoCristal, LamiGlass i DiamondGuard oferują najwyższe walory estetyczne oraz trwałość.

Guardian na targach glasstec 2012 po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z globalnych liderów w produkcji szkła płaskiego, a jego innowacyjne produkty rewolucjonizują świat architektury i budownictwa.

źródło i zdjęcie: Guardian