Innowacje produktowe firmy Winkhaus na targach Fensterbau Frontale

Dodano: czwartek, 05 kwietnia 2012 07:35

Na targach w Norymberdze zaprezentowana została bogata gama nowatorskich produktów firmy Winkhaus. Zwiedzający docenili przede wszystkim nowe technologie zapewniające efektywne wietrzenie oraz maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Targi Fensterbau/ Frontale w Norymberdze to największe wydarzenie w branży stolarki budowlanej w Europie. Od 21 do 24 marca 2012 r., przyciągnęło 100 tys. profesjonalistów z całego świata. Wśród innowacji produktowych firmy Winkhaus dużym zainteresowaniem cieszyło się okucie activPilot Comfort PADK. Oprócz uchylania i otwierania okucie posiada funkcję równoległego odsuwania skrzydła od ramy.

"W praktyce oznacza to, że mamy możliwość bezpiecznego i efektywnego wietrzenia pomieszczenia, przez około sześciomilimetrową szczelinę na całym obwodzie skrzydła. W tej pozycji okno posiada własności antywłamaniowe, to znaczy spełnia wymagania normy ENV 1627-1630 w 2 klasie odporności", mówi szef działu doradztwa technicznego Winkhaus Polska - Janusz Grześkowiak.

Firma Winkhaus na targach Fensterbau Frontale zaprezentowała także wersję elektryczną tego okucia - activPilot Comfort PADM. W przypadku tego rozwiązania okno jest otwierane i zamykane przy użyciu elektrycznego silnika. W funkcji odsunięcia skrzydła od ramy okno także zachowuje właściwości antywłamaniowe.

Na targach Fensterbau Frontale firma Winkhaus prezentowała produkty również na iPadzie"Dzięki trybowi automatycznego wietrzenia, pomieszczenia są zaopatrywane w świeże powietrze bez udziału użytkowników. Możliwość sterowania oknami za pomocą pilota to duże udogodnienie, zwłaszcza w przypadku okien, które są trudno dostępne. Dodatkowymi zaletami activPilot Comfort PADM są niskie zużycie prądu oraz cicha praca okucia", przekonuje Janusz Grześkowiak.

Kolejnymi produktami z dziedziny techniki okiennej były okucia nietypowe, opracowane dla różnych rynków europejskich. Pokazano okucie z ukrytymi zawiasami do użycia z aluminium oraz rozwiązania przeznaczone do okien ciężkich, wykonanych z różnych materiałów.

Innowacje produktowe firmy Winkhaus na targach Fensterbau Frontale obejmowały także nowości z dziedziny techniki drzwiowej. Szczególną uwagę warto zwrócić na zdalnie sterowany zamek wielopunktowy blueMotion.

"W zgodzie z najnowszymi trendami, blueMotion zapewnia użytkownikom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Ponadto zamek jest łatwy w montażu i instalacji. Odryglowanie drzwi odbywa się bezdotykowo za pośrednictwem transpondera, pilota lub innych urządzeń sterujących. Oczywiście możliwe jest także tradycyjne otwieranie za pomocą klucza", wyjaśniał Janusz Grześkowiak.

Atutem systemu blueMotion jest jego kompatybilność z różnego typu urządzeniami kontroli dostępu, jak domofon, czytnik kart magnetycznych czy centrala sterująca ogrzewaniem. Jest on polecany zarówno do domów jednorodzinnych, jak i dużych obiektów wyposażonych w system kontroli dostępu.

Firma Winkhaus zaprezentowała także elektroniczny system dostępowy blueSmart. Każdy klucz w tym systemie jest nośnikiem informacji, która po jego umieszczeniu we wkładce rozprzestrzenia się w systemie na wzór wirusa komputerowego. Rozwiązanie to pozwala uprościć proces nadawania i ograniczania użytkownikom praw dostępu.

Zainteresowaniem zwiedzających targi Fensterbau Frontale cieszył się także atrakcyjny wizualnie system wkładek patentowych keyTec RPE/RPS. Jego cechą charakterystyczną są dostępne w pięciu kolorach klucze. Wkładki keyTec RPE/RPS wyróżnia też unikatowe zabezpieczenie przed kopiowaniem kluczy. Są przeznaczone do zastosowań komercyjnych oraz do domów jednorodzinnych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Winkhaus, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Winkhaus

Firma Winkhaus