Nowości produktowe Schüco na Fensterbau Frontale w Norymberdze

Dodano: czwartek, 29 marca 2012 10:41

Odbywające się co dwa lata międzynarodowe targi Fensterbau Frontale gromadzą większość producentów stolarki okiennej. W ciągu trzech dni tej największej imprezy branżowej w Europie firma Schüco International zaprezentowała jak wielkie możliwości tkwią w technologii PVC.

W atmosferze międzynarodowych spotkań biznesowych odbywały się prezentacje najciekawszych rozwiązań w dziedzinie stolarki okiennej. Na zakończonych 24 marca 2012 r. targach Fensterbau Frontale w Norymberdze, na powierzchni 94500 m², swoje produkty prezentowało ponad 1200 wystawców pochodzących z 30 krajów świata. Stoisko firmy Schüco przykuwało szczególną uwagę odwiedzających.

Stoisko Schüco na Fensterbau Frontale 2012 w NorymberdzeNowości produktowe Schüco obfitowały w przełomowe rozwiązania w obszarze technologii produkcji ultraciepłych i niezwykle eleganckich systemów okienno-drzwiowych w technologii PVC. Stoisko o powierzchni prawie 500 m² przedstawiało konsekwencję w dążeniu do rozwijania, oferowanych przez firmę, kompleksowych systemów.

Stoisko Schüco International było zlokalizowane tuż przy wejściu do hali 7A . W jego centralnym punkcie umieszczono awangardową instalację o sylwetce sportowego samochodu. Było to nawiązaniem do przewodniego tematu prezentacji, czyli nowych folii wykończeniowych Schüco AutomotiveFinish. To autorskie rozwiązanie zostało opracowane w ścisłej współpracy z przemysłem motoryzacyjnym i stanowi przełom w dziedzinie estetyki oraz trwałości powierzchni okien i drzwi z PVC.

Ekspozycja wybranych powierzchni AutomotiveFinish Schüco - Fensterbau Frontale 2012"Przez ostatnie trzy lata pracowaliśmy nad nową technologią uszlachetniania powierzchni profili z PVC spełniającej wymagania nowoczesnej architektury pod kątem estetyki i trwałości. Dzięki foliom nowej generacji Schüco AutomotiveFinish znacznie poszerzyliśmy możliwości stosowania okien PVC. Metaliczny wygląd i gładka powierzchnia odporna na zabrudzenia sprawiają, że ciepła stolarka z tworzywa sztucznego może w wielu przypadkach z powodzeniem zastąpić aluminiowe okna i drzwi, stosowane zazwyczaj w przeszklonych biurowcach.

Niezwykle cienka, czterowarstwowa folia jest odporna na zarysowania, promienie UV czy kwaśne deszcze w równym stopniu jak nakładki aluminiowe w wersji TopAlu. To pierwsza i jedyna taka technologia na rynku", mówił dyrektor sprzedaży systemów PVC Schüco International w Europie Wschodniej - Marek Mędrek.

Przebojem wśród nowości produktowych Schüco na Fensterbau Frontale okazały się nowe drzwi podnośno-przesuwne Schüco ThermoSlide. W standardzie pasywnym Uw = 0,8 W/m²K z szybą dwukomorową o współczynniku Ug = 0,6 W/m²K głębokość zabudowy drzwi wynosi 82 mm. System wzorowany jest na znanym już rozwiązaniu Schüco Corona CT 70 HS.

Drzwi Schüco ThermoSlide w standardzie pasywnym - Fensterbau Frontale 2012Nowy produkt spełnia nieosiągalne dotychczas dla drzwi podnośno-przesuwnych parametry ochrony cieplnej. Osiągnięto je między innymi poprzez optymalizację uszczelnienia naroży oraz stref łączenia między stałymi i ruchomymi modułami. Dzięki całkowitej eliminacji mostków termicznych w strefie progowej chłód nie przenika do wnętrza pomieszczeń. System umożliwia budowę drzwi wielkogabarytowych o ciężarze skrzydła nawet do 400 kg i ochronę przed włamaniem do klasy 2 włącznie.

Bardzo duże zainteresowanie zwiedzających budził również premierowy, siedmiokomorowy system okienny Schüco ThermoPlus, z którego konstrukcji wyeliminowano stalowe wzmocnienia i mostki termiczne. To opatentowane rozwiązanie nowej generacji jest godnym następcą wysoko cenionego systemu Schüco Corona SI 82+.

Usunięcie mostka termicznego w strefie podszybowej oraz dodatkowe wkładki ze spienionego tworzywa wpłynęły na obniżenie przenikalności cieplnej ramy do Uf = 0,76 W/m²K przy głębokości zabudowy wynoszącej jedynie 82 mm. Wartość ta została potwierdzona przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt.

Oprócz nowości na Fensterbau Frontale w Norymberdze swoją obecność zaznaczyły również inteligentne drzwi z czytnikiem biometrycznym, okno o filigranowych ramach z minisłupkiem do typowych zastosowań, nowe rozwiązania łączników eliminujących rozszerzalność cieplną długich i wysokich pasm okiennych oraz nowe systemy wentylacji. Na specjalnej ekspozycji projektanci i producenci mogli poznać całą gamę, oferowanych przez Schüco International, systemów PVC.

Pokazane w Norymberdze nowości Schüco potwierdziły spójność i kompleksowość oferowanych technologii oraz innowacyjny charakter firmy.

Zapraszamy do zapoznania się zakładką firmy Schüco International Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska