Prezentacja Schüco na Fensterbau Frontale

Dodano: piątek, 16 marca 2012 13:06

W dniach 21 - 24 marca 2012 r. odbędą się w Norymberdze Międzynarodowe Targi Branżowe "Okno Drzwi i Fasada". Targi Fensterbau Frontale są największym wydarzeniem w branży okiennej na terenie Europy. Firma Schüco poświęci swoje stoisko w szczególności technologiom profili PVC.

Korzystna relacja ceny do jakości sprawia, że technologia PVC jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych. Firma Schüco przykłada szczególną wagę do jej konsekwentnego rozwijania. Prezentacja Schüco na Fensterbau Frontale 2012 koncentrować się będzie na szerokiej gamie rozwiązań w dziedzinie energooszczędnych profili i kształtowania wyglądu stolarki okiennej i drzwiowej. Odbędzie się premierowy pokaz nowej technologii wykańczania powierzchni - Schüco AutomotiveFinish. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną także ultraciepłe systemy Schüco ThermoSlide i Schüco ThermoPlus.

Powłoka wykańczająca powierzchnię pozwala podnieść odporność profilu na uszkodzenia oraz umożliwia nadanie oknom i drzwiom indywidualnego charakteru. Firma Schüco zadedykuje tegoroczną prezentację właśnie nowym metodom wykańczania powierzchni.

Technologia Schüco AutomotiveFinish oparta została na doświadczeniach zaczerpniętych z przemysłu samochodowego. Zapewnia ona ponadstandardową trwałość powierzchni i otwiera nowe możliwości zastosowań stolarki z tworzywa sztucznego.

Powłoka wykonana w tej technologii jest odporna na ścieranie, zarysowania i środki chemiczne, dlatego pokryta nią stolarka zachowa elegancki wygląd nawet w najbardziej wymagającym środowisku. Lśniący, metaliczny wygląd ram okiennych i drzwiowych doskonale harmonizuje z nowoczesną architekturą, powszechnie wykorzystującą metal i szkło.

Schüco - przekrój przez system ThermoPlusPrezentacja Schüco na Fensterbau Frontale obejmować będzie najbogatszy wybór profili okiennych i drzwiowych z PVC, wzbogacony w tym roku o jeszcze cieplejsze i szczelniejsze systemy okienne i drzwiowe o głębokości zabudowy 82 mm. Zwiedzający po raz pierwszy zobaczą nowy system oparty na wzmocnieniach aluminiowych - Schüco ThermoPlus. System ten pozwala produkować okna o współczynniku przenikania ciepła ramy Uf = 0,79 W/m2K. Możliwe jest swobodne łączenie okien i zwiększenie wymiarów skrzydła.

Z kolei debiutancki system drzwi podnośno-przesuwnych Schüco ThermoSlide wyznacza w swojej klasie zupełnie nowe standardy szczelności i stabilności. Innowacyjna technologia umożliwia realizację drzwi przesuwnych o skrzydłach z potrójnym szkleniem, mających masę do 400 kg. Profil o zwiększonej głębokości zabudowy oraz płaski, termoizolowany próg pozwoliły na zwiększenie szczelności systemu i obniżenie wartości współczynnika przenikania ciepła Uf do poziomu 1,1 W/m2K.

Firma Schüco zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia na targach Fensterbau Frontale stoiska nr 503 w hali 7. Oglądając pionierskie technologie wykańczania powierzchni profili PVC oraz nowości w zakresie energooszczędnej i pasywnej stolarki okienno-drzwiowej, można będzie poznać niedaleką przyszłość budownictwa.

Zapraszamy do zapoznania się zakładką firmy Schüco International Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcia: Schüco International Polska