Nowość w ofercie firmy Franc Gardiner

Dodano: poniedziałek, 14 listopada 2011 13:55

Inżynierowie firmy Franc Gardiner opracowali innowacyjne rolety PRAKTO z technologią Smartroll. W produktach tej serii klasyczny łańcuszek, którym regulowana jest roleta, został zastąpiony wygodnym oraz bezpiecznym napędem sprężynowym.

Opracowana przez firmę Franc Gardiner technologia Smartroll umożliwia utrzymanie rolety w wybranym położeniu, a tym samym dowolne regulowanie stopnia zaciemnienia pokoju, przy pomocy niewielkiego uchwytu znajdującego się z boku kasety. Również prędkość zwijania regulowana jest samodzielnie. Wystarczy jeden ruch ręki i delikatne pociągnięcie lub podniesienie rolety, by system sam zatrzymał ją we wskazanym miejscu.

Konstrukcja rolet PRAKTO z technologią Smartroll umożliwia przymocowanie tego produktu do ściany lub sufitu. Roleta może również zostać zainstalowana bezpośrednio do ramy okna. Wytrzymuje ona nawet znaczne obciążenie, co pozwala na użycie materiałów o dużej szerokości i grubości.

Wykorzystanie systemu sprężynowego w nowym produkcie firmy Franc Gardiner podyktowane zostało nie tylko dążeniem do zagwarantowania wygody, ale w znacznej mierze także troską o bezpieczeństwo najmłodszych domowników. Twórcy kolekcji, uwzględniając wytyczne Komisji Europejskiej z dnia 27 lipca 2011 r., postawili sobie za cel wyeliminowanie ryzyka zaistnienia sytuacji, w której zaplątanie się przez dziecko w łańcuszek klasycznej rolety doprowadzi do nieszczęśliwego wypadku. Mechanizm Smartroll jest więc całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

Więcej informacji na temat technologii Smartroll znajduje się na stronie producenta: e-lotari.pl.

źródło i zdjęcie: Franc Gardiner