PLGBC organizatorem akcji Healthy Kids = Zdrowe Dzieci

Dodano: czwartek, 13 października 2011 09:27

PLGBC - Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego organizuje akcję Healthy Kids = Zdrowe Dzieci. Jej celem jest propagowanie wiedzy na temat jakości powietrza we wnętrzach budynku. Inicjatywie towarzyszy również aspekt charytatywny, skierowany do wybranych domów małego dziecka.

Akcja, której organizatorem jest PLGBC, Healthy Kids = Zdrowe Dzieci została ogłoszona podczas World Green Building Week w Warszawie 20 września 2011 r. PLGBC planuje przygotować serię artykułów prasowych dotyczących problemów z IEQ (jakością powietrza wewnątrz budynków) kierowanych do rodziców, nauczycieli, wychowawców. Informacje te znajdą się również w prasie branżowej.

"W związku z tym, że spędzamy ponad 90% swojego czasu wewnątrz budynków, a 1/3 wszystkich obiektów ma negatywny wpływ na nasze zdrowie, jest to szczególnie ważne aby jak najszybciej zacząć szerzyć wiedzę na ten temat w Polsce" - mówi Agnes Vorbrodt, PLGBC. "PLGBC zaprasza do współpracy wszystkie firmy, którym zależy na zapewnieniu zdrowia i bezpieczeństwa naszym dzieciom" - dodaje Vorbrodt.

W następnym etapie PLGBC planuje przygotować zestaw informacji na temat jakości powietrza we wnętrzach, który będzie przekazywany szkołom i przedszkolom w celu poprawienia wiedzy z tego zakresu. Uwieńczeniem akcji Healthy Kids = Zdrowe Dzieci będzie wytypowanie domów małego dziecka, w których PLGBC wraz z firmami Członkowskimi i sponsorami wybuduje/zaadaptuje lub wyposaży pomieszczenia zdrowej zabawy.

PLGBC ma nadzieję, że podejmując tego typu działania spowoduje, że nowopowstające oraz remontowane obiekty będą budowane zgodnie z zasadami budownictwa ekologicznego.

źródło i zdjęcie: plgbc.org.pl