Selena partnerem Ogólnopolskiego Turnieju Montażystów "Mistrzowie Montażu"

Dodano: piątek, 16 września 2011 12:17

Prawie 30 ekip montażowych z całej Polski, które działają w branży okienno-drzwiowej, wzięło udział w Ogólnopolskim Turnieju Montażystów "Mistrzowie Montażu". Uczestnicy zawodów, które odbyły się 10 września 2011 r. w Kazimierzu Dolnym, byli oceniani przez specjalistów z warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej oraz z największych firm branżowych. Selena była merytorycznym partnerem turnieju.

Pomysł na zorganizowanie Turnieju "Mistrzowie Montażu" jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania polskich klientów, którzy chcą nie tylko mieć okna wysokiej jakości, ale też chcą, by były one estetycznie i fachowo zamontowane. Od ekipy montującej okna czy drzwi, klienci indywidualni oczekują przede wszystkim precyzyjnego  montażu, fachowej porady i gwarancji na usługę. Jeśli dodać do tego stałe podnoszenie jakości produktów przez producentów stolarki oraz systemów mocujących, to przed montażystami pojawia się konieczność nieustannego podnoszenia kwalifikacji.

W pierwszym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Montażystów "Mistrzowie Montażu" uczestnicy wzięli udział w części teoretycznej, odpowiadając na pytania związane z prawidłowym montażem okien. Pytania oparte były w dużej części na "Poradniku jak montować ciepłe okna", którego współautorami są pracownicy Seleny SA. Drugi etap Turnieju miał już charakter praktyczny, a konkursy związane były z montażem. Warto dodać, że dla komisji turniejowej nie liczyła się szybkość montażu, ale jego zgodność z zaleceniami ITB.

Wśród członków jury Ogólnopolskiego Turnieju Montażystów "Mistrzowie Montażu", znalazł się m.in. jeden z najbardziej znanych polskich montażystów i jednocześnie alpinistów - Romuald Sadowski, który wraz z Michałem Michnowiczem zasłynął zamontowaniem okna przy użyciu  piany Tytan Professional, na półce skalnej najwyższego szczytu Ameryki Południowej: Aconcagua (6962 m n.p.m).

"Dla klienta indywidualnego montaż stolarki budowlanej jest często bardzo dużym wydatkiem. Prawidłowo zamontowane okna powinny uchronić przyszłego użytkownika przed nieprzewidywanymi kosztami, które wynikają z błędów montażu czy też zastosowania nieodpowiednich materiałów. Dlatego wiedza montażysty i jego umiejętności są tu kluczowe" - powiedział Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA.

Dlatego też firma Selena SA została nie tylko partnerem merytorycznym i jednym ze sponsorów Turnieju "Mistrzowie Montażu", ale też w trakcie turnieju prowadziła punkt doradczy dotyczący prawidłowego montażu, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników imprezy.

źródło i zdjęcie: Selena

Firma Capek