Ekspansja Nice we Włoszech i w Chinach

Dodano: wtorek, 16 sierpnia 2011 12:57

W sierpniu 2011 r. zarząd firmy Nice poinformował o przejęciu 80% udziałów spółki KINGgates Srl. - włoskiego producenta automatyki bramowej, oraz o podpisaniu umowy joint venture z Linix Motor Co. - chińską firmą, która działa w branży budownictwa ekologicznego.

Włoska firma KINGgates jest producentem automatyki do bram garażowych i wjazdowych. Spółka oferuje szeroką gamę produktów opartych na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. Przejęcie pakietu większościowego tej firmy, umożliwi dalszą ekspansję Nice we Włoszech.

"Jestem dumny, mając w portfolio spółkę dostarczającą na rynek produkty w 100% włoskie, powstałe w oparciu o lata badań, doświadczenie i pasję, z dużym naciskiem na ich wysoką jakość" - powiedział Lauro Buoro, prezes grupy Nice.

Kolejną inwestycją zarządu, która umożliwi ekspansję Nice w Chinach, jest podpisanie umowy joint venture z Linix Motor Co. Firma, która specjalizuje się głównie w produkcji ekologicznych silników elektrycznych, posiada ugruntowaną pozycję na rynku chińskim.

"Postępująca globalizacja powoduje, że inwestowanie w Chinach to dziś opcja warta zastanowienia, a sam kraj oferuje wiele możliwości rozwoju. Wzrost popytu wewnętrznego, znaczne ułatwienia legalizacyjne, a także inwestycje rządu chińskiego w rozwój nowoczesnych technologii powodują, że Chiny to dziś rynek z ogromnym potencjałem, z którego na pewno warto korzystać" - podsumował prezes grupy Nice.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Nice Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Nice

Firma Nice Polska