Bardzo dobre wyniki finansowe firmy Drutex

Dodano: piątek, 12 sierpnia 2011 13:41

Firma Drutex zamyka pierwszą połowę 2011 r. ze znakomitymi wynikami finansowymi. Wpływ na rekordowe wzrosty miał wysoki poziom sprzedaży krajowej i zagranicznej oraz inwestycje jakie zrealizowała firma w pierwszym półroczu br.

Bardzo dobre wyniki finansowe firmy Drutex są wynikiem ekspansji na rynku krajowym oraz zagranicznym. W porównaniu do pierwszego półrocza 2010 r., firma odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży krajowej wynoszący 22% oraz wzrost eksportu o 21%. Ponadto w samym tylko lipcu 2011 r., w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, Drutex zanotował kolejny rekordowy wzrost sprzedaży aż o 25%.

Bardzo dobre wyniki finansowe firmy Drutex są również efektem inwestycji, jakie zrealizowała spółka w pierwszym półroczu br. Zakupiono nowe maszyny i urządzenia do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej, narzędzia do wytwarzania profili PVC, jak również wzmocniono flotę transportową o 13 nowoczesnych pojazdów. Spółka zainwestowała również w rozbudowę własnych zasobów informatycznych i programistycznych. Łączy koszt zrealizowanych inwestycji wyniósł ok. 14 mln zł.

Niezależnie od dużej konkurecji rynkowej, Drutex nadal utrzymuje wysoką rentowność i intensywnie rozwija sieć dystrybucji. Jest to możliwe dzięki efektywnemu zarządzaniu kosztami oraz inwestycjom w innowacyjność produktów. Firma może także poszczycić się zrealizowaniem prestiżowego kontraktu na dostawę 836 okien PVC do nowojorskiego hotelu Hilton.

"Rewelacyjne wyniki pokazują kontynuację trendu - mamy coraz większy zasięg, rozszerzają się nasze kanały dystrybucji i rośnie baza klientów. Jednocześnie, inwestujemy w innowacyjność naszych produktów, co czyni naszą ofertę coraz bardziej komplementarną i spełniającą standardy współczesnego klienta. Kolejne wzrosty w zakresie sprzedaży w kraju i za granicą świadczą o zaufaniu klientów do naszej marki i produktów. Niezmiernie cieszy nas fakt, że na tak wysoce konkurencyjnym rynku, jakim jest branża stolarki okienno-drzwiowej, notujemy wzrosty. Jestem przekonany, że dzięki naszej wiarygodności i rzetelnej strategii wciąż będziemy dynamicznie powiększać nasze udziały w rynku krajowym i na arenie międzynarodowej, oferując klientom ponadczasowe i nowoczesne produkty." - powiedział Leszek Gierszewski, prezes firmy Drutex.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Drutex, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Drutex

Firma Drutex