Ekspansja Nice w Brazylii

Dodano: czwartek, 28 lipca 2011 11:52

Grupa Nice poinformowała o przejęciu brazylijskiej firmy Peccinin. Negocjacje w sprawie nabycia pakietu kontrolnego akcji Peccinin zakończyły się w czerwcu 2011 r. Zakup udziałów w tej spółce, umożliwi firmie Nice ekspansję na rynkach Ameryki Południowej.

Przejęcie przez Nice firmy Peccinin, producenta oraz dystrybutora automatyki domowej i przemysłowej, jest strategicznym posunięciem. Ekspansja Nice w Brazylii umożliwi firmie wejście na inne rynki Ameryki Południowej.

Będzie to możliwe, dzięki wykorzystaniu potężnego zaplecza produkcyjnego firmy Peccinin. Parki maszynowe brazylijskiej spółki są w pełni zautomatyzowane oraz zintegrowane ze sobą. Umożliwiają one produkcję automatyki do bram garażowych, wjazdowych, rolet, systemów nadzoru i kontroli oraz systemów alarmowych.

W uzgodnieniu z zarządem firmy Peccinin zaplecze produkcyjne tej spółki zostanie częściowo wykorzystane w celu przeniesienia części produkcji firmy Nice na ten rynek, a także rozwinięcia dotychczasowego portfolio produktów grupy Peccinin.

Ekspansja Nice w Brazylii to kolejny, ważny krok w rozwoju firmy, który przyczyni się do umocnienia jej pozycji na rynkach światowych w branży automatyki użytkowej.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Nice Polska, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: Nice

Firma Nice Polska