Stolarka okienna w pokoju dziecięcym

Dodano: środa, 27 lipca 2011 11:11

Urządzając pokój dziecięcy, warto pamiętać o wyborze właściwej stolarki okiennej. Powinna ona zapewniać odpowiedni komfort oraz wysoki poziom bezpieczeństwa najmłodszym domownikom.

Producenci stolarki okiennej proponują kilkanaście rodzajów zabezpieczeń, które zapewnią należytą ochronę dzieciom. Wybór odpowiedniego rozwiązania powinien być uzależniony od wieku dziecka.

Wybierając stolarkę okienną do pokoju dziecięcego, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób otwierania okien. Jeśli nasze dzieci mają mniej niż dwa lata, warto zainstalować klamki z przyciskiem. Wykluczą one ryzyko niekontrolowanego otwarcia okna przez dziecko. W pokojach zamieszkiwanych przez starsze dzieci można zamontować klamki z zamkiem, które umożliwią jedynie uchylenie okna.

Następną istotną kwestią, przy wyborze odpowiedniej stolarki okiennej do pokoju dziecięcego, są szyby. Chcąc uniknąć ryzyka pokaleczenia dziecka, należy zamontować okna z tzw. szybami bezpiecznymi.

"Są to szyby, które posiadają od wewnątrz grubszą i odporniejszą na uderzenia taflę szkła" - mówi Michał Mucha z firmy MS więcej niż OKNA. "Dodatkową zaletą szyb bezpiecznych jest to, że zapobiegają one ewentualnym skaleczeniom w razie ich stłuczenia, ponieważ rozbijają się na drobne kawałki pozbawione ostrych krawędzi. Takie rozwiązanie stosuje się np. w szybach samochodowych" - dodaje ekspert.

Można również zdecydować się na montaż okien z szybami antywłamaniowymi. W tym przypadku dwie tafle szkła są trwale połączone specjalną folią, która uniemożliwia rozpryskiwanie się potłuczonego szkła oraz sprawia, że uszkodzona szyba pozostaje w ramie okiennej.

Warto również pamiętać o odpowiednich roletach i żaluzjach, które powinny być pozbawione ostrych krawędzi, a także wszelkiego rodzaju sznurków i linek. Najlepszym rozwiązaniem w tym kontekście będzie mechanizm sterujący za pomocą przycisku.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy MS więcej niż OKNA, która znajduje się tutaj.

źródło i zdjęcie: MS więcej niż OKNA