Bezpieczeństwo z automatyką do bram

Dodano: wtorek, 26 lipca 2011 10:20

Priorytetową kwestią dla wszystkich właścicieli domów jest bezpieczeństwo domowników. Oprócz ochrony przed włamywaczami, warto zabezpieczyć się również przed wypadkami, które zdarzają się w czasie wykonywania codziennych czynności.

Wiele wypadków przytrafia się domownikom w zewnętrznym otoczeniu domu. Wśród nich można wymienić przytrzaśnięcie palca podczas zamykania bramy, czy też potknięcie się o coś na nieoświetlonym podwórku. Na rynku istnieje wiele produktów, które pomogą zwiększyć nasze bezpieczeństwo w drodze do domu.

Wielu właścicieli domów, w momencie otwierania lub zamykania bramy wjazdowej, zostawia swój pojazd otwarty, czyniąc go łatwym łupem dla złodzieja. Ponadto siłując się ze skrzydłem bramy, jesteśmy narażeni na przytrzaśnięcie palców. Rozwiązaniem tego typu problemów jest automatyka do bram, która zapewnia wygodę oraz podnosi poziom bezpieczeństwa.

Warto jednak pamiętać, że sama automatyka do bram, jeśli jest nieuważnie użytkowana, również może stać się źródłem zagrożenia. Należy wyeliminować niebezpieczeństwo, które grozi osobom i zwierzętom przebywającym na linii zamknięcia bramy. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj montaż fotokomórek, które współpracują z automatyką do bram. Pozwalają one zatrzymać proces zamykania lub otwierania, w momencie kiedy ktoś znajdzie się na drodze bramy.

Jak przyznaje Grzegorz Jakóbczyk z firmy Nice, która posiada w swojej ofercie m.in. automatykę do bram, istnieją jednak napędy wyposażone w mechanizmy bezpieczeństwa. Dzięki nim nie trzeba montować dodatkowych fotokomórek. Wszystko to daje gwarancję, że podczas wyjazdu z posesji lub garażu, bawiące się w pobliżu dzieci lub biegnący pies nie będą w żadnym wypadku zagrożone.

Należy pamiętać, że aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo w drodze do domu, warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie ogrodu. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będą lampy z czujnikami zmierzchu i ruchu. Tego rodzaju oświetlenie włączy się lub wyłączy samoczynnie. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że będzie ono aktywne zawsze wtedy, kiedy będzie nam potrzebne. Oświetlenie z czujnikami ruchu pozwoli nam również zaoszczędzić energię elektryczną.

Jak dodaje ekspert firmy Nice, ciekawym rozwiązaniem jest połączenie tego typu oświetlenia z automatyką do bram. Jeśli nasz wyjazd znajduje się bezpośrednio przy ulicy, wówczas otwierająca się brama może także uruchomić oświetlenie wyjazdu. Dzięki temu inni kierowcy, którzy w tym samym momencie przejeżdżają ulicą, będą poinformowani o naszym zamiarze wyjazdu z posesji. Ograniczy to możliwość wystąpienia kolizji.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Nice Polska.

źródło i zdjęcie: Nice

Firma Nice Polska