Bytowski producent stolarki zwiększa moce produkcyjne

Dodano: środa, 06 lipca 2011 09:42

Firma Drutex, bytowski producent stolarki, inwestuje w rozwój swojego parku technologicznego. Spółka zakupiła maszyny produkcyjne niemieckich firm URBAN i RAPID o wartości 1 mln euro.

Zarząd firmy Drutex zadecydował o zwiększeniu potencjału produkcyjnego spółki. W tym celu zakupiono nowoczesne maszyny produkcyjne niemieckich firm URBAN i RAPID. Inwestycja pochłonęła 1 mln euro i została w całości sfinansowana ze środków własnych spółki.

Nowe maszyny zostaną zainstalowane w istniejącym już kompleksie hal produkcyjnych. Ich montaż ma się odbyć pod koniec lipca br. Dzięki nim bytowski producent stolarki zwiększy swoje moce produkcyjne.

Obecnie Drutex posiada sprawdzony i nowoczesny park maszynowy. Wszystkie urządzenia przeznaczone do produkcji okien i drzwi z PVC pozwalają na osiągnięcie produkcji na poziomie 5000 produktów dziennie.

Bytowski producent stolarki zwiększając swoje moce produkcyjne, musiał także zainwestować w powiększenie własnej floty transportowej. Dzięki temu proces wysyłki produktów do klientów ma zostać usprawniony.

W tym celu, na początku czerwca br. firma zakupiła kolejne samochody marki Mercedes. Dzięwięć z nich to samochody ciężarowe, zaś cztery auta to samochody dostawcze. Każdy z zakupionych pojazdów jest wyposażony w system nawigacji satelitarnej, dzięki czemu kierowcy będą mogli szybko i bezbłędnie docierać do klientów.

"Kolejne inwestycje w nowoczesne maszyny do produkcji stolarki z PVC oraz powiększenie floty transportowej stanowią naturalną konsekwencję naszego rozwoju. To jest wymóg czasu i wynik rosnących zamówień. Sprzedaż naszych produktów stale rośnie, co potwierdzają rekordowe wyniki przychodów osiągnięte w pierwszym półroczu br. Już teraz jesteśmy w posiadaniu jednego z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie i nadal zamierzamy go rozbudowywać" - powiedział Leszek Gierszewski, Prezes Drutex S.A.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Drutex.

źródło i zdjęcie: Drutex

Firma Drutex