Sklep internetowy producenta okuć okiennych

Dodano: wtorek, 05 lipca 2011 10:57

Sklep internetowy Winkhaus działa już ponad trzy lata. Firma, która produkuje okucia okienne, pozytywnie ocenia nowoczesny kanał sprzedaży, jakim jest Internet. Producent zwraca uwagę na dużą dynamikę rozwoju sprzedaży on-line.

Segmentem handlu internetowego, który rozwija się najszybciej, są kategorie domowe i rodzinne. Rok bieżący jeszcze się nie skończył, a kategorie te już odnotowały wzrost sprzedaży o 43% w stosunku do 2010 r. Dynamika rozwoju sprzedaży on-line jest zatem bardzo duża.

Jakkolwiek handel elektroniczny ciągle się rozwija, to jednak wielu specjalistów z branży marketingu internetowego sądzi, że rynek sprzedaży on-line jest już od dawna nasycony. Twierdzą, że nowym sklepom internetowym ciężko będzie znaleźć swoją niszę i tym samym przetrwać na rynku.

Nie zważając na tego typu opinie, Winkhaus postanowił zaistnieć w segmencie nowoczesnego handlu elektronicznego. Dzisiaj sklep internetowy producenta okuć okiennych, który oferuje m.in. wkładki bębenkowe oraz zamki do drzwi, rozwija się bardzo szybko. Jednak jak przyznają przedstawiciele firmy Winkhaus, uruchamiając sklep internetowy, pojawiły się duże wątpliwości, czy przetrwa on próbę czasu.

"Oprócz sceptyków, z rezerwą przyglądających się naszemu pomysłowi, było grono zapaleńców, które postanowiło zrealizować projekt. Choć na pierwszy rzut oka było to zadanie trudne - dosyć  szybko zorientowaliśmy się, że jest wykonalne. Zaczęliśmy od kilku podstawowych artykułów i bardzo prostego systemu sprzedaży internetowej." - podsumowuje Marzena Jakimowicz, specjalista ds. marketingu internetowego w firmie Winkhaus.

Dodaje również: "Dzięki naszym informatykom mogliśmy z czasem dostosować nasz system sprzedaży do standardów ogólnie przyjętych w Internecie. A baza produktów z początkowych kilku elementów, jak zatrzaski balkonowe i klamki okienne rozrosła się do prawie ośmiuset artykułów."

Sklep internetowy producenta okuć okiennych - firmy Winkhaus - realizuje tysiące operacji handlowych. Jak przyznają przedstawiciele producenta, sklep pełni zatem funkcję nie tylko marketingową, ale i również przynosi stabilny dochód. Najszerszym gronem klientów są inwestorzy indywidualni oraz małe firmy serwisowo-montażowe. Należy jednak dodać, że ze sklepu korzystają również producenci okien, którzy mają możliwość realizowania zamówień na warunkach ustalonych wcześniej z przedstawicielem handlowym firmy Winkhaus.

W trakcie zakupów internauci często korzystają z zamieszczonych w serwisie porad, podpowiadających jak zmierzyć wkładkę, jak zamówić zasuwnicę drzwiową, którą klamkę wybrać, czy chociażby w jaki sposób konserwować i pielęgnować okna. Jak mówią specjaliści z firmy Winkhaus, dużym zainteresowaniem cieszy się również kreator zamawiania wkładek bębenkowych, który krok po kroku przeprowadza przez proces wyboru odpowiedniej wkładki. Ponadto sklep internetowy producenta okuć okiennych stanowi również bazę informacyjną dla klientów, którzy poszukują firm serwisowych.

Zapraszamy do zapoznania się z zakładką firmy Winkhaus.

źródło i zdjęcie: Winkhaus