Zmiany w kanałach dystrybucji stolarki drzwiowej firmy Classen

Dodano: wtorek, 28 czerwca 2011 08:52

Classen, renomowany producent podłóg i drzwi wprowadza zmiany w kanałach dystrybucji stolarki drzwiowej. Po zakup kilkunastu ekskluzywnych kolekcji skrzydeł drzwiowych zaprasza wyłącznie do autoryzowanych salonów sprzedaży oraz sieci sklepów RuckZuck.

26 innych, popularnych kolekcji, od lipca br. dostępnych będzie w sieciach marketów budowlanych i pozostałych punktach sprzedaży pod wprowadzoną na polski rynek marką Family Door.

Podział na dwa kanały dystrybucji stolarki drzwiowej zastosowany przez producenta jest odpowiedzią na potrzeby polskiego rynku i dowodem na jeszcze większą profesjonalizację firmy. Każdego roku Classen wprowadza na rynek kilka kolekcji skrzydeł drzwiowych. Dotychczas asortyment renomowanego producenta podłóg i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych dostępny był zarówno w sieciach marketów budowlanych, punktach sprzedaży detalicznej jak i w sklepach RuckZuck. Z początkiem lipca bieżącego roku sytuacja ulegnie zmianie.

"Classen posiada ustabilizowaną pozycję na rynku i jako firma wypracowała markę, która szybko stała się symbolem najlepszej jakości produktów. Dynamiczny rozwój, systematyczne poszerzanie oferty handlowej i chęć wyjścia naprzeciw potrzebom konsumentów przyczyniły się do podjęcia decyzji o rozdzieleniu dystrybucji stolarki drzwiowej na dwa segmenty. Obie marki wywodzą się z tej samej fabryki, dlatego żaden z produktów nie straci na jakości, będzie natomiast lepiej dopasowany do oczekiwań Klienta" - mówi  Anna Górecka, Dyrektor ds. Marketingu i Reklamy w firmie Classen.

Kolekcje drzwi należące do segmentu Classen Premium, takie jak Retro HR, Asteria czy Discovery oraz drzwi techniczne przeciwpożarowe sygnowane nazwą producenta będą dostępne wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży oraz sklepach RuckZuck - salonach oferujących produkty Classen.

Z myślą o klientach marketów budowlanych czy innych sieci sprzedaży, wśród których najbardziej popularne są takie kolekcje jak Century, Malaga, Antiope i Leto, Classen wprowadzi nieznaną dotąd w Polsce markę Family Door. Skupi ona ponad 20 kolekcji skrzydeł drzwiowych segmentu tzw. Family. Marka będzie również dostępna w sieci sklepów RuckZuck.

Pełna lista kolekcji skrzydeł drzwiowych dostępnych wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży i salonach RuckZuck:

  • Grupa Elegance: Natura HR, Latona HR, Malaga HR, Retro HR
  • Grupa Avangarde: Asteria
  • Grupa Modern: Discovery, Afrodyta, Tetyda, Andromeda, Demeter
  • Grupa Trend: Life
  • Drzwi techniczne: drzwi wewnętrzne wejściowe Bord, przeciwpożarowe EI30, EI60

źródło i zdjęcie: Classen-Pol

Firma Classen-Pol