Nowa hala produkcyjno-magazynowa Aluprofu

Dodano: piątek, 24 czerwca 2011 08:47

W dniu 3 czerwca br. odbyło się uroczyste otwarcie najnowszej inwestycji Aluprof S.A wartej 21 mln zł., jaką jest nowo powstała hala produkcyjno-magazynowa w opolskim zakładzie produkcji systemów roletowych.

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem gości przez Prezesa Zarządu Aluprof S.A, Tomasza Grelę oraz Dyrektora Zakładu w Opolu Artura Kruszewskiego. W uroczystości uczestniczyło ponad stu partnerów handlowych - odbiorców systemów roletowych Aluprof, włodarze miasta Opole, przedstawiciele Opolskiej Izby Gospodarczej, BCC, dziennikarze, a także pracownicy firmy.

Po uroczystym powitaniu wszyscy zgromadzeni przeszli pod główne wejście do hali, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: Prezes Grupy Kęty - Dariusz Mańko, Prezes Aluprofu - Tomasz Grela, Dyrektor zakładu w Opolu - Artur Kruszewski oraz Prezydent Opola - Ryszard Zembaczyński. Po krótkiej przemowie oraz poświęceniu nowej hali produkcyjno-magazynowej wzniesiono symboliczny toast szampanem, po którym wszyscy udali się na zwiedzanie nowej hali.

Nowa hala produkcyjno-magazynowa Aluprofu, mieści się na terenie opolskiego zakładu i ma 6 tys. metrów kwadr. powierzchni. Do tego dochodzi budynek socjalno-biurowy. Nowy obiekt ma 12,5 metra wysokości w kalenicy co umożliwiło zbudowanie 10 poziomów składowania gotowych produktów. Pozwoliło to na zwiększenie powierzchni magazynowej.

Dzięki dofinansowaniu z programu Innowacyjna Gospodarka Aluprof S.A zakupił także nowoczesną linię technologiczną.

W Opolu odbywa się produkcja profili roletowych na nowoczesnych i w pełni zautomatyzowanych liniach firm DREISTERN i DALLAN. Urządzenia te zapewniają dużą wydajność i powtarzalność kształtu. Wytwarzane na nich profile powstają w procesie rolkowego kształtowania blach aluminiowych. W zależności od zastosowanego oprzyrządowania możliwe jest produkowanie 8 typów (rozmiarów) profili.

Produkcja skrzynek roletowych, polegająca na profilowaniu krawędzi blachy i nadaniu odpowiedniego kształtu obu elementom składowym skrzynki odbywa się dwuetapowo. Oba procesy realizowane są automatycznie i sterowane komputerowo.

źródło i zdjęcie: Aluprof

Firma Aluprof SA