STV® - suche szklenie statyczne

Dodano: poniedziałek, 06 czerwca 2011 10:20

STV® - suche szklenie statyczne to innowacyjna technologia klejenia szyb wykorzystywana w procesie produkcji okien. Na specjalne życzenie klientów, firma Stolmar Sp. z o.o. wprowadziła możliwość wykonania okien w kolorze białym właśnie w tej technologii.

Szklenie statyczne na sucho to nowoczesna technologia łączenia szyb i skrzydeł okna. Jej tajemnica kryje się w taśmie, która w specjalnym procesie trwale przymocowywana jest do skrzydła. A wszystko po to, aby uzyskać dodatkowe korzyści dla użytkownika okien. Wśród nich wyróżnić można zwiększenie przenikalności światła w pomieszczeniu, co możliwe jest poprzez usunięcie uszczelki wokół szyby, czy też podwyższenie standardu bezpieczeństwa - szyba jest trwale połączona spoiwem z profilem, co uniemożliwia jej wypchnięcie.

Dzięki zastosowaniu technologii suchego szklenia statycznego STV® okna są zdecydowanie cieplejsze, możliwe jest nawet osiągnięcie standardu pasywnego. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest także fakt, że skrzydło okienne jest lżejsze co ułatwia jego obsługę.

Stosując tę nowoczesną technologię w produkcji białych okien o standardowych wymiarach można zrezygnować ze wzmocnienia stalowego w skrzydle, ponieważ usztywnienie taśmą STV® na całym obwodzie skrzydła zapobiega jego odkształcaniu i dodatkowo usztywnia narożniki okien.

źródło i zdjęcie: Stolmar

Firma Stolmar