Duże rozmiary i unikalne barwy okien

Dodano: poniedziałek, 09 maja 2011 13:32

Okna o tradycyjnym wzornictwie i białej kolorystyce, uznawanej do niedawna za uniwersalną, są już coraz rzadziej wykorzystywane w budownictwie jednorodzinnym. Obecnie inwestorzy poszukują oryginalnych rozwiązań, które nadadzą  budynkowi indywidualny charakter. Chętnie wybierają okna o dużych rozmiarach i w unikalnych barwach.

Odpowiednio dobrane i efektowne okna podkreślają bryłę budynku oraz wygląd fasady. Zgodnie z aktualnymi trendami obowiązującymi w stolarce okiennej popularnością cieszą się duże przeszklenia oraz modele o zróżnicowanych kształtach i coraz bardziej wyszukanych wzorach oklein.

Znaczenie rozmiaru i kształtu okien

Okna o dużych rozmiarach, charakterystyczne kiedyś tylko dla obiektów użyteczności publicznej, są teraz z powodzeniem stosowane w projektach domów jednorodzinnych. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technologii produkcji i coraz lepszym parametrom izolacyjności cieplnej stolarki. Duże okna doskonale wpisują się w modę na otwarte i przestronne wnętrza. Wpuszczają więcej naturalnego światła i powiększają optycznie pomieszczenia.

W nowoczesnej architekturze budynków nie ma miejsca na żadne ograniczenia, dotyczy to także kształtu stolarki okiennej. Poza standardowymi modelami, kwadratowymi i prostokątnymi, dostępne są także produkty w formie koła, trójkąta czy trapezu. Przy zakupie okien należy pamiętać, że oprócz estetyki równie ważna jest ich jakość, o której decyduje system profili z którego zostały wykonane. Na konstruowanie trwałych okien o dużych rozmiarach i zróżnicowanych kształtach pozwalają profile TK-77 firmy Spectus.

"SystemTK-77 wyróżnia się doskonałą statyką profili i wytrzymałością naroży, zapewniając optymalną sztywność stolarki okiennej. Ocynkowane wzmocnienia stalowe i dokładnie wymierzone komory wzmocnień sprawiają, że na bazie profili TK-77 można budować nawet bardzo duże okna, zachowując przy tym ich stabilność" - mówi Wojciech Bober, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie Spectus.

Unikalne barwy okien

Stolarka okienna powinna współgrać z kolorem elewacji, pokrycia dachowego, drzwi czy bramy garażowej. Oferta okleinowanych profili PVC jest obecnie tak bogata, że można dobrać wzór zgodny ze stylistyką budynku i swoimi preferencjami. Inwestorzy coraz częściej szukają okien w niepowtarzalnych kolorach, wyróżniających się modnym wzornictwem. Odpowiedzią na ich oczekiwania jest stolarka na bazie profili TK-77, które przyciągają wzrok intrygującymi odcieniami imitującymi naturalne drewno jak np. wzór siena, dostępny tylko w asortymencie firmy Spectus.

Profile oferowane są także w eleganckich kolorach z palety RAL jak stalowy, antracyt czy ciemny brąz oraz wielu ciekawych okleinach drewnopodobnych. Znajdziemy wśród nich oregon, daglezję i złoty dąb, a także wiele ciemniejszych wzorów jak np. mahoń, orzech i ciemny dąb.

"Za wyborem okien PVC w drewnopodobnych kolorach przemawia nowoczesna technologia ich produkcji oraz bogata oferta oklein do złudzenia przypominających prawdziwe drewno. Warto jednak zwrócić uwagę na to czy profil okienny jest koekstrudowany, czyli czy PVC pod okleiną jest barwione, dzięki czemu nawet ewentualne zarysowania powstałe podczas użytkowania nie będą widoczne" - wyjaśnia Wojciech Bober.

źródło i zdjęcie: Spectus