Włoskie inspiracje w stolarce drzwiowej firmy Stolbud Włoszczowa

Dodano: poniedziałek, 06 grudnia 2010 00:00

Włochy to kraj, który od wieków stanowi źródło kanonów piękna. Umiłowanie harmonii i wyjątkowy zmysł estetyczny jego mieszkańców znajdują odzwierciedlenie w architekturze włoskich miast. W ofercie firmy Stolbud Włoszczowa znajduje się kolekcja drzwi wejściowych zewnętrznych zainspirowana wzorcami zaczerpniętymi z Rzymu, Mediolanu czy Padwy.

Efektowne drzwi zewnętrzne podkreślą niepowtarzalny charakter budynku. Powinny one harmonizować zarówno z fasadą, jak i charakterem wnętrza. Stolarka drzwiowa w stylu włoskim oferowana przez firmę Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) to propozycja dla tych, którzy chcą urządzić dom pomysłowo, niebanalnie, a zarazem elegancko. Oryginalne wzornictwo, wyraziste barwy i efektowne przeszklenia to tylko niektóre cechy drzwi utrzymanych we włoskiej konwencji.

Piękno i ponadczasowa elegancja

Inspiracją przy oznaczeniu poszczególnych modeli stolarki drzwiowej były nazwy czołowych włoskich miast. Rzym to symbol ponadczasowego piękna. Określany mianem "wiecznego miasta", jest źródłem klasycznych wzorców architektonicznych. Oferowane przez firmę Stolbud Włoszczowa drzwi w stylu rzymskim to doskonała propozycja dla miłośników szykownych form. Są one wykonane ze szlachetnego drewna, m.in. w ciepłym, mahoniowym odcieniu. Posiadają przeszklenia w oryginalnych, geometrycznych kształtach, które będą źródłem naturalnego światła dla ciemnego przedpokoju.

Harmonia formy oraz wyrafinowana elegancja sprawiają, iż model Rzym będzie efektownym dodatkiem aranżacji utrzymanych w tradycyjnym stylu. Z myślą o zwolennikach nietuzinkowych rozwiązań zaprojektowane zostały drzwi Mediolan. Dostępne, m.in. w barwach stonowanej, ciemnej zieleni, doskonale wkomponują się one np. w modernistyczny lub minimalistyczny wystrój. Niepowtarzalności dodaje im niewielka szyba w kształcie wachlarza. Model otrzymał nazwę Mediolan, ponieważ jest elegancki, a zarazem nowoczesny, podobnie jak słynne włoskie miasto.

W kolekcji w stylu włoskim firmy Stolbud Włoszczowa znajdują się także drzwi Padwa o pełnym skrzydle. Zostały one oznaczone nazwą tego historycznego miejsca, gdyż tak samo, jak architektura Padwy, łączą w sobie uniwersalizm, prostotę i naturalne piękno. Będą dobrze współgrać zarówno z klasyczną, jak i nowoczesną aranżacją.

Włoszczowski producent oferuje drzwi wejściowe zewnętrzne w stylu włoskim wykonane z drewna sosny, meranti lub dębu w 18 kolorach lazurowanych oraz w 7 z palety RAL.

Solidne wykonanie i bezpieczeństwo

Drewniane drzwi wejściowe Rzym, Mediolan i Padwa są starannie wykończone w procesie impregnacji i trzykrotnego malowania farbami wodorozcieńczalnymi kryjącymi lub transparentnymi. Stolarkę drzwiową firmy Stolbud Włoszczowa cechuje trwałość, ponieważ jest wykonana z drewna klejonego warstwowo przy użyciu kleju o wysokiej odporności na wilgoć i temperaturę. Drzwi są dostępne w wersji jedno- lub dwudzielnej. Dzięki okuciom antywłamaniowym oraz zastosowaniu specjalnych zestawów szybowych, stolarka drzwiowa w stylu włoskim firmy Stolbud Włoszczowa jest nie tylko piękna, ale też bezpieczna.

Drzwi zewnętrzne inspirowane trendami z Włoch to doskonała propozycja dla wszystkich, których zmysł estetyczny skłania ku poszukiwaniu oryginalnych rozwiązań aranżacyjnych. Nadadzą one niepowtarzalnego charakteru budynkowi, a jego mieszkańcom zapewnią bezpieczeństwo i będą im służyć przez długie lata.

źródło i zdjęcia: www.stolbud.pl