Okna dla luksusowych nieruchomości

Dodano: poniedziałek, 21 marca 2011 13:18

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce wciąż nie jest tak rozwinięty jak ma to miejsce w Europie Zachodniej. Trudno u nas szukać dzielnic z luksusowymi nieruchomościami jakie znajdziemy w Londynie czy Paryżu. Jednak i u nas budowane są budynki, przeznaczone dla specyficznej grupy klientów.

Rosnąca liczba inwestorów i deweloperów stawiających na luksusowe nieruchomości sprawia, że rynek ten staje się coraz bardziej konkurencyjny. W tym segmencie rynku, cena nieruchomości nie ma aż takiego znaczenia jak lokalizacja czy standard wykończenia. Dlatego warto postawić na najlepsze materiały budowlane i wykończeniowe, wśród których niebagatelne znaczenie mają okna.

Po pierwsze technologia

W Polsce największą popularnością, ze względu na swoją cenę, cieszą się okna wykonane z PVC. Okna drewniane uznawane są z kolei za dające posmak luksusu. Zapomina się przy tym, że niekoniecznie materiał jest najważniejszy lecz jakość wykonania i zastosowane technologie.

"W przypadku okien przeznaczonych do luksusowych nieruchomości zapomina się, że technologia wykonania i jakość jest kluczowa. Przykładowo nasze okna wykonane z drewna i aluminium, pomimo, że nie używamy do ich produkcji drewna egzotycznego lecz jedynie świerk i modrzew, to posiadają lepsze parametry niż te, produkowane przez konkurencję, ze specjalnie sprowadzanych gatunków. Dlatego przede wszystkim należy sprawdzić jakimi parametrami charakteryzują się okna, a dopiero później zastanawiać się z czego są wykonane" - mówi Karol Niespodziewański z IFTM Internom, jedynego polskiego przedstawiciela największego producenta okien w Europie.

W przypadku Internorm materiał jakim jest PVC nie przekłada się na gorszą jakość okien. Ta firma była pionierem wykorzystania tworzyw sztucznych w produkcji okien i ma w tym zakresie blisko 50 letnie doświadczenie. Dlatego dziś produkowane okna wykonane z PVC które w połączeniu z nakładką aluminiową są wytworem niezwykle zaawansowanej myśli technologicznej. Podobnie jest z oknami drewniano-aluminiowymi.

"Okna dla luksusowych nieruchomości Internorm produkowane są według tzw. totalnej koncepcji produkcji okien. Firma kontroluje całość procesu tworzenia okna, który rozpoczynają badania i rozwój, następnie projekt okna, produkcja szyb i profili, produkcję okien i następnie ich dystrybucję i logistykę. Dzięki temu możemy czuwać nad każdym nawet najdrobniejszym szczegółem" - mówi Karol Niespodziewański.

Łatwo sprawdzić, czy firma produkuje okna najwyższej jakości. Najbardziej wymagającym od stolarki otworowej typem budownictwa od strony technicznej jest budownictwo pasywne. Jeśli firma posiada certyfikat na określony produkt wydany przez Instytut Domu Pasywnego w Darmstadt, z pewnością jest to okno najwyższej jakości.

"Certyfikat produktu pasywnego nie jest łatwy do otrzymania, ponieważ okno musi przejść szereg rygorystycznych badań i testów. Tym bardziej możemy pochwalić się posiadaniem aż ośmiu, co stawia nas na pozycji światowego lidera" - mówi przedstawiciel IFTM Internorm.

Po drugie design

W luksusowych nieruchomościach design okien nie może pozostawiać niczego do życzenia. W nowoczesnych apartamentowcach sprawdzają się nowe i surowe stylistycznie okna wykonane z PVC i aluminium. W rezydencjach i adaptowanym starszym budownictwie mogą sprawdzić się bardziej przytulne okna drewniano-aluminiowe. Okna są ważnym akcentem w wyglądzie nieruchomości, choćby dlatego, że prawdziwe apartamenty muszą zapewniać docieranie światła do wnętrz. Dlatego, to jak będą się prezentować rzutuje na styl pomieszczeń.

"Okna Internorm mają sześć różnorodnych wersji stylistycznych, począwszy od tych najbardziej klasycznych, a skończywszy na nowoczesnych. Dzięki temu można dobrać okna najlepiej wpisujące się w wizję architekta budynku i to, dzięki naszym rozwiązaniom, okna mogą być dopasowane do nieruchomości od wewnątrz i od strony elewacji. Przykładowo na zewnątrz mogą to być okna wpisujące się w elewację zabytkowej kamienicy, zaś od środka nowoczesne i chłodne" - tłumaczy Niespodziewański.

Najbardziej wymagający klienci, a zwykle tacy zainteresowani są luksusowymi nieruchomościami, z pewnością będą chcieli skorzystać z różnorodnych opcji dostępnych zwiększających funkcjonalności okien. Standardowo w oknach Internorm ukryte są okucia. Można je także wyposażyć w okiennice i elektronicznie opuszczane żaluzje.

Po trzecie bezpieczeństwo

Standardem jest, że apartamentowce są wyposażane w systemy alarmowe i zabezpieczenia przed włamaniem. Ważnym ogniwem w łańcuchu ochrony są okna, które chronią przed włamaniem.

"Każde okno naszej produkcji jest wyposażone w standardowo ochronę antywłamaniową w postaci zaczepów antywyważeniowych i rolek grzybkowych. Dla większego bezpieczeństwa można zamontować okna w klasie antywłamaniowości WK1 lub WK2, dzięki czemu będzie można czuć się bezpieczniej" - mówi przedstawiciel Internorm.

Okna, które znajdą zastosowanie w rezydencjach i apartamentach dla najbardziej wymagających klientów, muszą cechować się doskonałością. Dotyczy to zarówno ich parametrów technicznych, jakości wykonania jak i stylowego designu. Z pewnością odpowiednio dobrane okna przyczynią się nie tylko do wzrostu wartości nieruchomości ale staną się również ważnym argumentem przy sprzedaży apartamentu lub rezydencji.

www.internorm.pl