Starostwo w Czarnkowie oszczędza z oknami Capital

Dodano: wtorek, 22 lutego 2011 08:32

Stolarka okienna z kolekcji Capital firmy Stolbud Włoszczowa została wybrana do renowacji zabytkowego budynku Starostwa Powiatowego w Czarnkowie. Modele okien, wykonane ze szlachetnego drewna sosnowego, doskonale komponują się z zabytkową fasadą.

Firma Stolbud Włoszczowa dostarczyła do Czarnkowa trzydzieści sześć energooszczędnych okien z kolekcji Capital, które wykorzystano do renowacji siedziby Starostwa Powiatowego. Stolarka okienna w białym kolorze podkreśliła piękno i ponadczasowość neogotyckiego budynku. Do renowacji wybrano okna łukowe ze szprosami międzyszybowymi.

Stolarka okienna montowana w zabytkowych budynkach powinna nawiązywać pod względem kształtu i kolorystyki do oryginalnych okien. Ważne jest, aby stanowiła spójną całość z pozostałymi elementami historycznej elewacji. Dlatego do tego typu obiektów najlepiej pasuje stolarka drewniana.

Budynek Starostwa Powiatowego w Czarnkowie to neogotycki obiekt z 1910 roku z ciekawymi detalami architektonicznymi. Czerwona cegła, łukowe okna oraz stożkowe dachy niewielkich wieżyczek tworzą oryginalną całość. Białe ramy okienne doskonale komponują się z odcieniem cegieł oraz wyróżniają się na tle wiekowej fasady. Szprosy w oknach dodatkowo podkreślają klasyczny wygląd Starostwa.

Okna Capital firmy Stolbud Włoszczowa zamontowane w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie posiadają liczne walory estetyczne i użytkowe. Modele te, dzięki bardzo dobrym parametrom izolacyjności cieplnej, doskonale sprawdzają się w zabytkowych budynkach. Wyróżniają się one niskim współczynnikiem przenikania ciepła UW od 0,68 W/m2K, co gwarantuje doskonałą izolację termiczną oraz pozwala zmniejszyć wydatki na ogrzewanie wysokich pomieszczeń o dużej powierzchni. Szeroki wybór kształtów i kolorów pozwolił dopasować stolarkę do aranżacji o historycznym charakterze.

źródło i zdjęcie: Stolbud Włoszczowa