System gwarancyjny w Internorm

Dodano: poniedziałek, 20 grudnia 2010 10:24

O wysokiej jakości oferowanych produktów może świadczyć udzielana na nie gwarancja. System gwarancyjny funkcjonujący w firmie Internorm pokazuje, że producent sam ufa klasie swoich wyrobów.

System gwarancyjny w Internorm jest rezultatem 80-letniego doświadczenia w funkcjonowaniu na rynku i wynikającej z tego pewności odnośnie jakości wyrobów.

Internorm produkuje okna i drzwi posiadające certyfikaty pasywności. Oznacza to, że są to produkty o najwyższej jakości i skomplikowaniu technologicznym na rynku okien. Jak wiadomo skomplikowana technologia to większa możliwość usterek, ale nie w przypadku Internorm. Wszystkie okna i drzwi objęte są 10 letnią gwarancją.

Warto zacząć od przypomnienia czym właściwie jest gwarancja. Otóż jest to pisemne zobowiązanie ze strony gwaranta (w tym przypadku producenta okien) do bezpłatnego usunięcia wady lub wymiany towaru na pozbawiony wad. Co ważne, gwarancja jakości chroni nabywcę tylko wtedy, gdy gwarant tej ochrony udzielił, a takiego obowiązku nie ma. Niemniej najlepsi producenci udzielają wieloletniej gwarancji.

Zakup okien może być sporym wydatkiem. Tym bardziej nabywcy zależy nam odpowiednim zabezpieczeniu inwestycji i pewności, że pieniądze nie zostały źle wydane. Dlatego należy decydować się jedynie na producentów udzielających wieloletniej gwarancji.

Gwarancji trwającej 10 lat Internorm udziela na ponadnaturalną zmianę barwy i rysy na powierzchni białych profil, i wykonanych z PVC oraz pokrytych od wewnątrz folią, za wyjątkiem rys w miejscach skosów. Ponadto gwarancją objęta jest także ponadnaturalne zmiana barwy i rysy na powierzchniach profili okiennych i drzwiowych z aluminium eloksowanego lub pokrytego farbami proszkowymi.

Krótsza, 5 letnia gwarancja udzielana jest na korozję uchwytów drzwi zewnętrznych pokrytych metodą PVD, o ile nie nastąpiło ich mechaniczne uszkodzenie oraz korozję nalotową między szybami izolacyjnymi o grubości 48 mm. Ponadto z oknami Internorm nie musimy bać się pogody. Gwarancja udzielana jest na odporność na czynniki atmosferyczne, obejmującą nienaturalne zmiany zabarwienia oraz powstanie rys na powierzchni płycin drzwiowych. Warto w tym miejscy przypomnieć, że gwarancja nie obejmuje zmian wyglądu powierzchni wynikających z zabrudzenia.

źródło i zdjęcie: internorm.pl