Oferta firmy OknoPlus spełnia nadchodzące Warunki Techniczne

Dodano: poniedziałek, 23 lipca 2018 09:50
Oferta firmy OknoPlus spełnia nadchodzące Warunki Techniczne

Wartość współczynnika przenikania ciepła (Uw) to "wierzchołek góry lodowej" - najbardziej widoczny i najłatwiejszy do porównania parametr w nowoczesnym budownictwie, zmierzającym do ograniczenia strat energii w obiektach. Proces zmian, zapoczątkowany w 2014 r. wraz z nowelizacją rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zakończy się w 2021 r.

Nadrzędnym celem, rozłożonych w czasie zmian norm budowlanych jest ograniczenie strat energii w budynkach, co ma zmniejszy ilość ciepła koniecznego do ogrzewania obiektów. Inwestycja w energooszczędne budownictwo ma w domyśle przynosić zwrot w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Duże znaczenie mają w tym przypadku okna, przez które energia może "uciekać" na zewnątrz - stąd tak wielka rola parametrów termoizolacyjnych - a zwłaszcza współczynnika przenikania ciepła. Przed nowelizacją przepisów jego graniczna wartość wynosiła 1,3 W/m²K - obecnie jest to 1,1 W/m²K. Proces zakończy się w 2021 r., kiedy obowiązującą normą będzie 0,9 W/m²K.

Co te zmiany oznaczają w praktyce dla osób dopiero planujących budowę domu?

Znowelizowane prawo budowlane określa minimalne wymagania energetyczne, jakie muszą spełniać poszczególne elementy konstrukcyjne budynku. Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2017 roku przepisami projekt, aby przejść pozytywną weryfikację Nadzoru Budowlanego, będzie musiał uwzględniać grubszą, niż do tej pory, izolację ścian czy poddaszy oraz okna i drzwi o lepszych parametrach termicznych, wyjaśnia Szczepan Rokosz, Specjalista ds. Technologicznych Aluminium.

Wskaźnik Uw - tajemnicza liczba

Czym jest wskaźnik Uw, tak często pojawiający się w kontekście dyskusji o energooszczędnych oknach? To parametr, który określa, jaką ilość ciepła, przy różnicy między temperaturą na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia wynoszącą 1 stopień, przenika w ciągu 1 sekundy przez 1 m² okna. Im wartość współczynnika jest mniejsza, tym straty ciepła są niższe.

Przykładając ogromną wagę do wzrostu świadomości ekologicznej i wychodząc naprzeciw zmianom w prawie budowlanym, od dłuższego czasu wdrażamy produkty dostosowane nie tylko do aktualnych, ale i przyszłych wymagań Warunków Technicznych. Dla nas to już standard rynkowy, stąd poszerzenie naszej oferty o okna z serii Genesis, mówi ekspert firmy OknoPlus.

Aluminiowy system Genesis - i stało się ciepło

Genesis to aluminiowy, trójkomorowy system przeznaczony do projektowania konstrukcji okiennych zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w zabudowie jedno lub wielorodzinnej. Unikalne materiały izolacyjne i powiększona przekładka termiczna gwarantują wysokie parametry izolacyjności termicznej, wodoszczelność i ochronę przed wnikaniem zimnego powietrza z zewnątrz.

Standardowo, w oknach Genesis, OknoPlus montuje potrójny pakiet szybowy z ciepłą ramką zwiększającą izolacyjność termiczną, ale system umożliwia stosowanie wszystkich spotykanych typów szyb: jedno i dwukomorowych, akustycznych lub antywłamaniowych. Kształty profili zostały dostosowane do montażu różnych rodzajów okuć obwiedniowych, w tym także zawiasów ukrytych.

Aluminiowy system Genesis - piękno i funkcjonalność

Z dużymi możliwościami aranżacyjnymi i wysoką estetyką wykończenia systemu Genesis idzie w parze szeroki wybór kolorystyki: paleta RAL, kolory strukturalne lub drewnopodobne, anoda czy dwukolor, czyli inna barwa profilu na zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia. W ten sposób można nadać konstrukcji okna indywidualny charakter, podkreśla Szczepan Rokosz.

Okna Genesis to nowy standard izolacyjności termicznej okien, przy zachowaniu najwyższej ergonomii użytkowania, funkcjonalności i nowoczesnej estetyki profilu. Co więcej, nowa linia doskonale wpisuje się w trend eko, dbając przy tym o domowy budżet. Właściwości techniczne, dzięki którym Genesis już dziś spełnia zaostrzone normy, które będą obowiązywać od 2021 r., pozwalają ich użytkownikom ze spokojem patrzeć w przyszłość.

źródło i zdjęcie: OknoPlus

Firma OknoPlus