Prezes Grupy Oknoplast Osobowością Roku według Executive Club

Dodano: piątek, 01 grudnia 2017 11:42
Prezes Grupy Oknoplast Osobowością Roku według Executive Club

W Warszawie odbyło się wręczenie prestiżowych statuetek Diamenty Top Industry. Nagrodę w kategorii Osobowość Roku otrzymał Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy Oknoplast.

Diamenty Top Industry to plebiscyt mający na celu uhonorowanie spółek i przedsiębiorców wyróżniających się na tle polskiego przemysłu, którzy zbudowali swój sukces w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości technologicznej i gospodarczej. Konkurs promuje innowacyjność poprzez docenianie tych podmiotów, które kreują nowe trendy w branży przemysłowej. Jednym z laureatów tej edycji został Prezes Zarządu Grupy Oknoplast Mikołaj Placek, który - dzięki nowoczesnemu zarządzaniu, kreowaniu trendów na rynku i budowaniu silnej pozycji polskiej marki na świecie - zgarnął nagrodę dla Osobowości Roku.

Nagroda w konkursie Diamenty Top Industry jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. To zarazem kolejne potwierdzenie, że Grupa Oknoplast rozwija się w dobrym kierunku, stawiając na innowacyjność i odważne wyznaczanie trendów w branży stolarki otworowej. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczyniają się codziennie do sukcesu Grupy Oknoplast. Moja praca nie przyniosłaby tak znakomitego efektu bez zaangażowania całego zespołu, z którym współpracuję i realizuję ambitne cele każdego dnia, komentuje Mikołaj Placek, Prezes Zarządu Grupy Oknoplast.

Innowacyjność buduje sukces Grupy Oknoplast w Europie

Firma, na czele której stoi Mikołaj Placek, to przedsiębiorstwo rodzinne należące do pierwszej piątki największych producentów okien PVC w Europie. Grupa Oknoplast dystrybuuje swoje produkty w 13 państwach europejskich, m.in.: w Niemczech, Francji, Włoszech i krajach skandynawskich. Spółka planuje także wejście na rynki poza Europą.

W ciągu 23 lat działalności Grupa Oknoplast opracowała ponad 40 innowacyjnych rozwiązań. W wyniku tej strategii firma otrzymała podczas konkursu nominację również w kategorii Produkt Roku za nawiewniki antysmogowe pozwalające wyeliminować nawet do 98% szkodliwych cząsteczek PM10 w pomieszczeniach. Dzięki takim nieszablonowym pomysłom przedsiębiorstwo kreuje trendy w branży stolarki otworowej w Polsce i za granicą, niejednokrotnie wyznaczając kierunek jej rozwoju.
Prestiżowe spotkanie świata biznesu i nauki Konkurs Diamenty Top Industry organizowany jest przez Executive Club - stowarzyszenie zrzeszające przedstawicieli top managementu, którzy reprezentują czołowe przedsiębiorstwa na rynku polskim i zagranicznym. W kapitule plebiscytu znalazły się wybitne osobistości świata biznesu i nauki, m.in. Andrzej Goławski, Prezes Zarządu Mostostal Warszawa, prof. Janusz Jurczak z Polskiej Akademii Nauk, Jan Szmidt, rektor Politechniki Warszawskiej i Andreas Colombek, Dyrektor Generalny GmbH.

źródło i zdjęcie: Oknoplast