aluplast dokonuje przejęcia amerykańskiego dostawcy systemów profili, firmy Chelsea Building Products

Dodano: piątek, 19 maja 2017 12:14

aluplast® wzmacnia swoją pozycję na rynku amerykańskim poprzez przejęcie firmy Chelsea Building Products, dostawcy systemów profili z tworzyw sztucznych.

Partnerstwo umożliwiające synergię technologicznego i innowacyjnego Know-How obu partnerów. W ten sposób grupa aluplast, należąca do grona wiodących światowych producentów systemów profili z PVC, rozszerza swoje portfolio przedsiębiorstw o firmę mającą w szerokiej palecie produkowanych wyrobów nie tylko profile okienne i drzwiowe, lecz również profile roletowe, elewacyjne (siding), dekoracyjne itd.

Dzięki przejęciu przedsiębiorstwa z Pittsburga w stanie Pennsylwania, aluplast zyskuje możliwość wzmocnienia swojej pozycji na rynku amerykańskim, bazując na dobrej renomie firmy Chelsea, jej wysokojakościowych produktach i zróżnicowanej ofercie. Firma Chelsea Building Products będzie kontynuować dotychczasową działalność, zachowując swoją tożsamość i siedzibę w Pittsburgu, jak również niezależność na rynku.

Partnerstwo z taką odnoszącą sukcesy światową firmą jak aluplast, to dla wszystkich w Chelsea dobra wiadomość,  mówi Peter Dewil, główny dyrektor zarządzający w Chelsea Building Products, współpraca przyniesie nam dodatkowe doświadczenie technologiczne i badawcze know-how, które będziemy mogli zintegrować w naszych obecnych procesach. Wpisuje się to również naszą filozofię innowacji produktowej i ciągłego doskonalenia, a także wzmacnia naszą zdolność do przekazywania korzyści płynących z tych dwóch źródeł naszym klientom.

Dirk Seitz, główny dyrektor zarządzający aluplast, dodaje: Postrzegamy Chelsea jako kamień milowy w naszej globalnej strategii. To partnerstwo oraz doświadczenie i znajomość rynku, jakie wnosi ze sobą Chelsea, pozwoli nam zbudować silne podstawy do znacznego wzrostu w Stanach Zjednoczonych. Cieszymy się z faktu, że teraz wspólnie będziemy dążyć do osiągnięcia naszych długoterminowych, strategicznych celów.

źródło i zdjęcie: aluplast

Firma Aluplast