Konkurs "Obiekt Roku w systemach ALUPROF" zakończony

Dodano: wtorek, 13 września 2016 08:38

Konkurs architektoniczny "Obiekt Roku w systemach ALUPROF" został zakończony. Pierwsze miejsce zdobył budynek Royal Wilanów zaprojektowany w pracowni JEMS Architekci. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Hotelu Warszawianka w Jachrance pod Warszawą, przedstawiono również wyróżnienia za drugie i trzecie miejsce, a także nagrodę internautów.

9 września 2016 roku poznaliśmy laureatów konkursu architektonicznego "Obiekt Roku w systemach ALUPROF". Zdobywcę pierwszej nagrody w wysokości 50 000 zł, czyli budynek Royal Wilanów zaprojektowany w pracowni JEMS Architekci oraz wyróżnienie za drugie i trzecie miejsce przedstawiono podczas wieczornej uroczystej Gali w Hotelu Warszawianka w Jachrance pod Warszawą. Wspólną celebrację umilił występ gwiazdy wieczoru - Nataszy Urbańskiej i Teatru Buffo. Galę poprzedziła zaś I Międzynarodowa Konferencja "Systemy aluminiowe w architekturze miast przyszłości".

Konkurs "Obiekt Roku w systemach ALUPROF" adresowany był do pracowni architektonicznych lub samodzielnych architektów, którzy sięgnęli w swojej pracy po rozwiązania zaproponowane przez wiodącego europejskiego dystrybutora systemów aluminiowych - firmę ALUPROF. Ideą plebiscytu była promocja współczesnej architektury oraz stworzenie panelu do obrad na temat aktualnych trendów w projektach i realizacjach architektonicznych. Wybór laureatów przebiegał w trzech etapach. Na początku organizatorzy wyłonili 50 prac. Następnie spośród wyselekcjonowanych projektów, wybrali 10, które zostały zakwalifikowane do ścisłego finału. Tam jury wskazało trzy zwycięskie bryły.

Uwieńczeniem konkursu była uroczysta Gala, na której zaprezentowano laureatów.

  • Pierwsze miejsce: Royal Wilanów powstały w pracowni JEMS Architekci (bonus finansowy o wartości 50 000 zł)
  • Drugie miejsce: X2 Boutique Office projektu Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury (bonus finansowy o wartości 30 000 zł)
  • Trzecie miejsce: Quattro Business Park Five autorstwa biura architektonicznego Kuryłowicz&Associates (bonus finansowy o wartości 15 000 zł)

Wybór zwycięskiego projektu poprzedzała gruntowna ocena szeregu czynników: w znacznej mierze tego w jaki sposób w danej realizacji wykorzystano systemy aluminiowe ALUPROF. Mamy nadzieję, że dzięki konkursowi poszerzy się wiedza na temat funkcjonalności systemów aluminiowych w budownictwie, mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager firmy ALUPROF.

Ze względu na wysoki poziom nadesłanych projektów, kapituła konkursu rozszerzyła pulę prac, które przeszły do drugiego etapu i wyróżniła aż 10 brył, a wśród nich: Centrum Kogresowe ICE w Krakowie, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, Dominikański we Wrocławiu, Ericpol Software Pool w Łodzi, Hotel Puro w Poznaniu, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Nowy Świat 2.0. w Warszawie, Proximo w Warszawie, Ratusz dzielnicy Wilanów, UBIQ 34 w Poznaniu oraz Vectra w Gdyni.

Nagrodę internautów zdobył obiekt Quattro Business Park Five autorstwa biura architektonicznego Kuryłowicz&Associates. Specjalne wyróżnienie otrzymał również obiekt zrealziowany poza granicami Polski - Lexinghton Avenue zlokalizowany w Nowym Yorku, USA.

Uroczystą Galę poprzedziła I Międzynarodowa Konferencja "Systemy aluminiowe w architekturze miast przyszłości". To najbardziej prestiżowe wydarzenie skierowane do środowiska architektów, którego program został skonstruowany tak, aby objąć wszystkie aktualne i ważne dla branży zagadnienia. W dyskusji wzięli udział zarówno reprezentanci środowiska akademickiego, jak i uznani praktycy - przedstawiciele renomowanych pracowni projektowych oraz międzynarodowe autorytety z zakresu architektury. Konferencja była swego rodzaju pomostem umożliwiającym wymianę doświadczeń oraz wiedzy pomiędzy architektami, a to w przyszłości może zaowocować nowymi trendami w projektowaniu współczesnych budynków.

źródło i zdjęcie: ALUPROF

Firma Aluprof SA