Inwestycje Effect Glass w Wędkowych

Dodano: piątek, 26 sierpnia 2016 08:33

W zakładzie firmy Effect Glass w Wędkowych trwają prace związane z uruchomieniem nowych linii. To już kolejna inwestycja, realizowana przez spółkę w tym roku, mająca na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz zoptymalizowanie obsługi i realizacji zamówień.

Nowe możliwości produkcji

W zakładzie Effect Glass jest montowana linia do rozkroju szkła monolitycznego i laminowanego wraz z portalem załadowczym produkcji firmy Lisec GmbH. Pozwoli to na rozkrój szkła w grubościach 2-19mm oraz szkła laminowanego od 2x2 mm do 2x8mm i grubości folii 0,38-2,28 mm.

Będzie ona wyposażona ponadto w stół posiadający most o długości 4,6 m do rozkroju szkła laminowanego,na którym będzie można dokonywać rozkroju łuków. Drugą, nowo powstałą linią będzie linia służąca do zespalania szkła o maksymalnych wymiarach 2,5x3,5 m oraz grubości 16-80 mm. Inwestycja pozwoli na produkowanie oprócz szyb jednokomorowych, także dwukomorowych o dużych rozmiarach, na które zapotrzebowanie rynku stale rośnie, a nawet trzykomorowych.

Modernizacja linii zespalania

W Wędkowych firma Effect Glass prowadzi również prace dotyczące modernizacji linii zespalania. Zaplanowane realizacje mają na celu podwyższenie wydajności produkcji oraz umożliwienie wytwarzania szkła dwukomorowego o zwiększonej szerokości pakietu.

W czasie modernizacji linie zespalania zostaną dodatkowo wyposażone w tandemowe prasy gazujące oraz zyskają możliwość produkowania szyb zespolonych o grubości do 60 mm. Zgodnie z harmonogramem, zakończenie wszystkich prac w zakładzie w Wędkowych jest planowane późną jesienią tego roku.

źródło i zdjęcie: Effect Glass