Nowe Centrum Dystrybucyjne Inoutic!

Dodano: czwartek, 28 kwietnia 2016 08:20

Jedyna w Polsce powierzchnia magazynowa profili w pełni pod dachem, zadaszony obszar przeładunkowy, najwyższe standardy bezpieczeństwa, najnowsze rozwiązania logistyczne, to główne atuty nowo powstałego Centrum Dystrybucyjnego Inoutic. Jego oficjalne otwarcie odbyło się 25 kwietnia 2016 roku w Rabowicach pod Poznaniem.

Centrum Dystrybucyjne Inoutic to 12 500 m² w pełni zadaszonej powierzchni magazynowej w hali, 200 m² zaplecza biurowo-socjalnego oraz 1200 m² placu przeładunkowego, dodatkowo zadaszonego na powierzchni 900 m². Realizacja zamówień i wysyłka wyrobów gotowych z nowej lokalizacji ruszy już za 6 dni.

Centrum Dystrybucyjne, to kolejny krok na drodze do zapewnienia najwyższego, w branży okiennej, poziomu obsługi logistycznej, mówi Tomasz Łapa, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu. Nowa hala magazynowa zapewni pełną ochronę gotowych produktów przed wpływem warunków atmosferycznych i innych czynników zewnętrznych, a rozległy teren zewnętrzny zapewni sprawną i bezkolizyjną obsługę kilku ciężarówek jednocześnie. Optymalne i efektywne wykorzystanie nowej hali oraz zastosowanie w niej nowoczesnych rozwiązań logistycznych, znacząco wpłynie na dalsze usprawnianie procesów wysyłki towarów oraz ich jakość, dodaje Tomasz Łapa.

W Centrum Dystrybucyjnym Inoutic znajdą się także rozwiązania poprawiające efektywność i ergonomię pracy wewnątrz magazynu. Przełoży się to bezpośrednio na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników, ale również kierowców, współpracujących z Inoutic. Szerokie drogi transportu wewnętrznego, zmniejszeniu bloków składowania produktów czy obniżenie wskaźnika ilości ton wyrobów gotowych na m² powierzchni magazynowej, to tylko niektóre udogodnienia zastosowane w Centrum Dystrybucyjnym. Udogodnienia te w połączeniu z najnowszą instalacją ogrzewania podłogowego i sterowanym niezależnie, strefowym oświetleniem typu LED, gwarantują komfort i ponad standardowe warunki pracy.

Nowa hala zlokalizowana jest w Rabowicach pod Poznaniem, niecałe 2 km od siedziby firmy w Jasinie. Dojazd do hali jest bardzo wygodny, bezpośrednio drogą asfaltową z trasy nr 92 (Poznań-Warszawa). Dodatkowo przed Centrum Dystrybucyjnym znajduje się rozległy parking, na którym kierowcy bezpiecznie będą mogli oczekiwać na wjazd.

Nowe Centrum Dystrybucyjne to kolejna inwestycja, która pokazuje, że Inoutic, konsekwentnie realizuje biznesową wizję braci Anger, charyzmatycznych prekursorów branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i założycieli Inoutic, zawartą w słowach: "Od pionierów PVC do technologów przyszłości". Każdego dnia doskonalimy naszą organizację oraz koncentrujemy się na rozwoju w zakresie jakości, serwisu i obsługi Klientów.

źródło i zdjęcie: Inoutic