"FAKRO inspires - space for new visions" - konkurs architektoniczny w nowej odsłonie!

Dodano: piątek, 18 marca 2016 08:19

Rozpoczyna się kolejna edycja prestiżowego, międzynarodowego konkursu architektonicznego "FAKRO inspires - space for new visions", skierowanego do architektów i po raz pierwszy także do studentów architektury. Inicjatywa od 7 lat cieszy się dużym zainteresowaniem architektów z całego świata.

Organizatorami konkursu są FAKRO - światowy wicelider w branży okien dachowych oraz A10 - międzynarodowy magazyn architektoniczny.

W tym roku konkurs został objęty merytorycznym patronatem firmy AUTODESK - producenta oprogramowania dla architektów.

Tegoroczna edycja konkursu "FAKRO inspires - space for new visions" została podzielona na zadania dla architektów oraz studentów architektury. Architekci muszą zmierzyć się z wykonaniem projektu wizualizującego renowację z przebudową istniejącego już budynku użyteczności publicznej (np. urzędu, szpitala, szkoły, fabryki, itd.). Studenci natomiast będą rywalizować w konkursie projektując rezydencję.

W projektach należy uwzględnić produkty marki FAKRO. Bogata oferta FAKRO daje szerokie możliwości architektoniczne, inspirując do kreowania innowacyjnych, modnych i oryginalnych rozwiązań, komentuje Małgorzata Respekta-Paszkiewicz, koordynator konkursu.

Organizatorzy - w odniesieniu do ubiegłorocznych edycji - są przekonani, że efekt końcowy będzie wyjątkowy, a okna dachowe, okna do dachów płaskich, schody strychowe, czy różnorodne dodatki do okien marki FAKRO urozmaicą i dodadzą uroku każdemu, konkursowemu projektowi. Walory estetyczne to jedna strona medalu, uczestnicy muszą także zadbać o to, aby budynek był funkcjonalny, energooszczędny, pełen światła oraz przyjazny dla użytkowników i dla środowiska.

Na zwycięzców konkursu "FAKRO inspires - space for new visions" czekają atrakcyjne nagrody. Najlepszy architekt otrzyma 5 tys. euro, zwycięzca, który zajmie II miejsce zostanie nagrodzony 3 tys. euro, natomiast osoba, która uplasuje się na III miejscu - 2 tys. euro. Laureaci I i II miejsca w kategorii skierowanej do studentów otrzymają licencję AutoCad Revit LT Suite oraz voucher umożliwiający zwiedzanie siedziby firmy FAKRO połączony z uczestnictwem w panelu dyskusyjnym. Kolejnych ośmiu nagrodzonych studentów otrzyma voucher.

Konkurs rozpoczął się 1 marca 2016 roku. Prace można zgłaszać do 12 września 2016 roku. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.fakro.pl.

źródło i zdjęcie: FAKRO

Firma Fakro